این مقاله بخش دوم ایران امپریالیست ضد امپریالیست می باشد
https://www.voltairenet.org/article210719.html

در تریبون سازمان ملل ، محمود احمدی نژاد در ارتباط با حادثه ی ۱۱ سپتامبر خواستار تحقیق بین المللی می شود . نگاه او واشنگتن را به وحشت می اندازد ،بلافاصله باراک اوباما رئیس جمهور وقت خطاب به ایرانیان پرچم سفید را به نمایش می گذارد.

جوانانی که خون خود را به پای کشور ریخته اند اکنون به بلوغ فکری رسیدند . یکی از نیروهای ویژه ی سپاه پاسداران انقلاب ، محمود احمدی نژاد که در ۵۱ سالگی ، رئیس جمهور کشور می گردد . به مانند امام خمینی او با روحانیت روابط حسنه ای ندارد به خصوص که آنها تنها از فرزندان خود به هنگام جنگ دفاع کرده اند . محمود احمدی نژاد قصد دارد مبارزه علیه فساد و بی عدالتی را پیش بگیرد و کشور را مدرن سازد . او که مهندس است و مدرس تکنولوژی است ایران را با صنایع مجهز می کند . او در سراسر کشور دست به سازندگی گسترده ای می زند تا به حلبی آباد ها پایان دهد . در عرصه ی بین الملل با هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا و بشار اسد رئیس جمهور سوریه اتحادی را آغاز می کند و امپریالیزم غرب را به چالش می کشد . این سه کشور به حمایت بی سر و صدای واتیکان به صورت مرکز نمایش های دیپلماتیک بین الملل در می آیند .

با وجود خاطره ی تلخ جنگ تحمیلی ایران و عراق ، محمود احمدی نژاد از جبهه ی مقاومت عراق در برابر تجاوز گران ایالات متحده حمایت می کند ، برای وی تفاوتی میان مذهب شیعه و سنی وجود ندارد ، و از جبهه ی مقاومت سوریه در برابر عناصر جهادی حمایت می کند . در همین موقعیت او با متحدان ایرانی خود به علت حمایت از مقاومت سنی عراق و مقاومت لاییک سوریه و ارزش گذاری به گذشته ی باستانی ایران و اجازه دادن به تراشیدن ریش و عدم به کار گیری از حجاب اجباری تحت فشار قرار می گیرد . او به طور مستقیم با نیروهای روحانی و رهبر انقلاب دست به مخالفت می زند . به هنگام دور دوم ریاست جمهوری وی ، خاتمی و یکی از پسران هاشمی رفسنجانی با کمک نیروهای سیا در تهران و اصفهان با کمک طبقه ی بورژوا تظاهراتی را آغاز می کنند .
در همین هنگام مردم کوچه بازار به مخالفت با این انقلاب سبز اقدام می کنند .

دشمنان محمود احمدی نژاد در خارج از کشور او را دیکتاتور ضد یهود می خوانند که قصد دارد اسرائيل را از نقشه ها پاک کند . متحدان ایرانی وی به فحاشی از وی اقدام کرده و اعتقادات عرفانی او را تمسخر می کنند . در واقع او با رهبری مطلق مخالف است با وجود مقام ریاست جمهوری اعتصاب می کند .

آیت الله خامنه ای در اسلام شیعه بالاترین مقام روحانی و حقوقی را دارد . او رهبر انقلاب و رهبر ارتش و سیاست جمهوری اسلامی ایران می باشد .

در ماه مارس ۲۰۱۳ ، آیت الله علی خامنه ای نمایندگانی به کشور عمان می فرستد تا با ایالات متحده مذاکره کنند . باراک اوباما که حامی استراتژی رامسفلد /سبروسکی می باشد و خواهان نابودی دولت های خاور میانه ی بزرگ است، اما نمی خواهد به مانند جرج بوش پسر سربازان خود را به این منطقه بفرستد . او موافق ایجاد فرقه گرایی میان مذهب سنی و شیعه است . او پیام خود را از طریق دیپلمات های خود به گوش رهبر انقلاب اسلامی می رساند و اجازه می دهد تا حلال شیعه در مقابل سعودی های سنی به وجود آید . نماینده ی رهبر انقلاب ، علی اکبر ولایتی تصور برقرار سازی مجدد امپراطوری صفوی را دارد . با وجود مخالفان ، او دست به نابود سازی عناصر محمود احمدی نژاد می زند و به حمایت از حسن روحانی که اولین فرستاده ی در موضوع ایران کنترا به اسرائيل و ایالات متحده است اقدام می کند .

در واقع ، مشاور پاسداران قانون اساسی ، اسفندیار رحیم مشاعی ، منتخب ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد را مرتد می نامند و به او اجازه ی حضور در کارزار انتخابات را نمی دهند . رهبر انقلاب نیز چند نفر انقلابی را برای ریاست جمهوری معرفی می کند اما جناح های غربی تنها از روحانی حمایت می کنند . حسن روحانی انتخاب می شود . وزیر امور خارجه ی وی محمد جواد ظریف می باشد که بیش تر عمر خود را در ایالات متحده گذرانده است .

جان کری و محمد جواد ظریف موافقت های اولیه ی اتحاد عمان راآماده می سازند . آنها از فرقه گرایی گذشته ی خاور میانه به صورت سنی و شیعه حمایت می کنند به همان صورت که برنارد لویس و برژنسکی آنرا پنداشته اند .

گروه جدید به طور علنی با پنج عضو دآئم شورای امنیت و آلمان به موضوع جدل اتمی پایان می دهند . محمد رضا شاه برنامه ی نظامی مطالعات اتمی را پایه گذاری کرده بود و کشور ایران در آغاز جنگ تحمیلی با عراق آن را دنبال می کرد تا آنکه با مخالفت امام خمینی از به کار گیری سلاح های کشتار جمعی ، این برنامه به طور کامل متوقف شد . در همین حال ، محمود احمدی نژاد چند عنصر این برنامه را به جهت اهداف مدنی دنبال کرد . اسرائیل در همان زمان با تبلیغات رسانه ای خود توانست جهانیان را متقاعد سازد که ایران قصد دارد برنامه ی هولوکاست را ادامه دهد و ترجمه ی کلیه ی سخنرانی های مقامات ایران را تغییر داد . قدرت های جهانی با علم به اینکه این موضوع صحت ندارد توانستند بلافاصله اتحادی در ژنو تهیه کنند ، اتحادی که هرگز امضا نگردید . در طول یک سال ، جان کری و محمد جواد ظریف به طور پنهانی برای تقسیم خاور میانه ی بزرگ طرح هایی را آماده می سازند . در سال ۲۰۱۵ ، و پس از امضای پروتوکل سری ، دیگر دست اندر کاران دعوت می شوند تا در لوزان اتحاد تهیه شده را در وین امضا کنند . اختلافات میان ایران و واشنگتن رفع می شود . تحریم ها آهسته برداشته می شوند . زندانیان از دو طرف آزاد می شوند و یک وسه میلیارد دلار به طور نقدی و محرمانه به ایران پرداخت می شود .

خانواده های اکیپ روحانی زندگی تجملی خود را ادامه می دهند در حالی که عموم ملت از وضعیت اقتصادی نابسامان خود رنج می برند . با اینکه تحریمات غرب اجازه ی پیشرفت صنایع را گرفته ، اما این وضعیت قابل توجیه نمی باشد . ایران در تجارت بین الملل بسیار ماهرانه عمل می کند و در دوبی شبکه ی عظیمی در دست دارد که نمی گذارد محصولات صادراتی ایران شناسایی شوند . از این رو ایالات متحده قادر نیست کنترل مرزهای زمینی و دریایی ایران را با هشت کشور متوقف سازد .

مشاور اسبق محمود احمدی نژاد و مشاور امنیت ملی ، حمید بقایی ، می خواهد شبکه ای بین المللی برای مبارزه با بی عدالتی به وجود آورد ، او به ۱۵ سال حبس طی محاکمه ی محرمانه ای محکوم می شود.

در سال ۲۰۱۷ ، شورای پاسداران انقلاب بار دیگر حمید بقایی را مرتد اعلام می کنند و نمی گذارند تا در انتخابات شرکت کند . شیخ حسن روحانی برای بار دوم ٰرئيس جمهور می شود. در همین موقعیت محمود احمدی نژاد اختلاس در دولت را محکوم می کند . تظاهراتی علیه رهبری و ریاست جمهوری برگذار می شوند . محمود احمدی نژاد به حبس خانگی محکوم می شود و کلیه ی اطرافیان وی دستگیر می شوند . اسفندیار رحیم مشاعی که در انتخابات ۲۰۱۳ شرکت داشت به ۶ سال حبس به خاطر توطئه علیه جمهوری اسلامی زندانی می شود . حمید بقایی نیز به ۱۵ سال حبس در دادگاهی غیر علنی محکوم می شود.

دولت سندی را ارائه می دهد که فدراسیون کشورهای شیعه مذهب در آن مطرح می باشد و شامل کشور لبنان ، سوریه ، عراق ، ایران و آذربایجان است و رهبر آنها آیت الله علی خامنه ای است . بار دیگر رویای امپراطوری صفوی باز می گردد . در سوریه ، پاسداران انقلاب به جای دفاع از این کشور از شیعیان دفاع می کنند .

طی چند سال گذشته ، ایران ضد امپریالیستی به صورت قدرت امپریالیستی در می آید . متحدان این کشور در فکر خلاصی از این دامی هستند که ناخواسته در آن افتاده اند .

اعمال ایران مطابق با سخنانش نیست و استراتژی این کشور را پنهان می سازد . کشورهای غربی تصور می کنند که ایران ضد آمریکایی است . اما این موضوع کاملاََ غلط است چرا که دولت های محمد رضا شاه ، رفسنجانی ، خاتمی و روحانی کاملاََ مطابق واشنگتن عمل می کنند . موضوع گروگان های سفارت آمریکا سال ۱۹۷۹-۱۹۸۱ تنها یک افسانه است ، چرا که آنها گروگان نبودند بلکه دیپلمات هایی بودند که در حین ارتکاب جرم دستگیر شدند . هرگز ایالات متحده مطابق با کنوانسیون وین در حمایت از دیپلمات های خود شکایتی مطرح نکرده است . جناح ضد امپریالیستی ، علیه امپریالیزم است و نه ایالات متحده . محمود احمدی نژاد به دونالد ترامپ نامه نوشت تا به پاک سازی اطرافیان خود بپردازد ، همانگونه که در کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود .

همچنین ، ایران مخالفتی با یهودیان ندارد . هر چند عده ای در میان جمعیت مخالف اسرائيل می باشند ، اما کوروش کبیر یهودیان را که در بابل زندانی شده بودند آزاد کرد و ایران از همان زمان از یهودیان حمایت کرده است . با وجود آنکه این دو کشور در مقابل رسانه ها به یکدیگر فحاشی می دهند ، اما هرگز جنگی میان ایران و اسرائیل رخ نداده است . آنها به طور مشترک از خط لوله ی آشکلون- هایفا که در قلب اسرائیل قرار دارد بهره برداری می کنند ، افشا گری این حقیقت در اسرائیل ۱۵ سال حبس به دنبال دارد .

ژنرال قاسم سلیمانی ، شخصیت نظامی ، سیاسی و مذهبی که می توانست رقیب بالقوه ی حسن روحانی باشد او را توسط ایالات متحده به قتل رساندند با وجود شعارها هزینه ی آن را پرداخت نکردند . بر عکس حسن روحانی حاضر شد تا قاتل، نخست وزیر عراق شود

ایران با شکست هیلاری کلینتن و پیروزی دونالد ترامپ مسیر خود را از دست داده است و منتظر است تا ترامپ از مقام خود برکنار شود . شیخ حسن روحان حاضر نیست با او مذاکره کند . دونالد ترامپ مخالف استراتژی رامسفلد /سبرفسکی می باشد و حاضر نیست از گروه های تروریست حمایت کند . به هنگام سخنرانی خود در ریاض ، کشورش را از توافق وین با گروه شیعه بیرون می کشد . کشور عربستان با سیاست های رئیس جمهور فعلی همراهی می کند ، در صورتی که اکیپ روحانی با او مخالف است . تنها اتحادی که می تواند میان ایران و کاخ سفید و پنتاگون باشد ، پایان دادن به شبکه ی پاسداران انقلاب و حزب الله می باشد ، همچنین با هر گونه مخالفت با حضور غرب مبارزه می کنند و مسلمانان را در دو بخش مخالف حفظ می کنند تا انقلابی از سوی آنها روی ندهد.

نتیجه ، دونالد ترامپ قدرت خود را با کشتن ابو بکر بغدادی و سرلشکر قاسم سلیمانی نشان می دهد .

شیخ حسن روحانی تصمیم می گیرد تا دونالد ترامپ مذاکره کند . در ماه مارس ۲۰۲۰ ، او با ایجاد اتحاد میان هوثی ها و امارات عربی علیه عربستان سعودی حمایت می کند . در ماه مه ، او از نخست وزیری مصطفا ال کاظمی یکی از قاتلین قاسم سلیمانی حمایت می کند . در ماه ژوئن ، او پاسداران انقلاب را برای مبارزه در کنار نیروهای سازمان ناتو به لیبی می فرستد ، همانگونه که رفسنجانی در بوسنی هرزگووین عمل کرد . هم زمان ، او حاضر شده تا نفت را به قیمت پیشنهادی چینی ها که ۷۰ ٪ قیمت بازار است بفروشد . این موضوع رانت نفتی را برای وی محقق خواهد ساخت . و اتحاد خود را با هند زیر سوال برده است . هندوستان می خواهد محصولات خود را از طریق بندر چاه بهار به افغانستان بفرستد و اینگونه پاکستان را دور بزند . اما منطق تاریخی می خواهد تهران در پروژه ی جاده ی ابریشم چین بسان گذشته ی باستانی خود سهیم باشد و برای این هدف با پاکستان اتحاد ایجاد کرده است .

تاریخ ایران معاصر خلاصه میشود در انتقال قدرت میان دو نظریه ی سیاسی : ایجاد امپراطوری بر پایه ی پیامبری حضرت محمد ، و یا مبارزه به صورت امام علی و امام حسین و برای رسانه های غربی گروه اول عناصر متعادل می باشند ، و گروه دوم عناصر محافظه کار.

فرضیه

ادامه ی این مقاله بسیار حساس است ، چرا که تنها یک فرضیه است . اما نیاز به تفکر و اندیشه دارد .

از طرفی می توان گمان برد که به قتل رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای حسن روحانی یک موقعیت باشد . این حادثه انتقامی را به دنبال نداشته ، و قاتل با حمایت حسن روحانی نخست وزیر عراق شده است
رهبری پاسداران انقلاب به شخص ناشناسی واگذار شده است . و منطقی است که هدف بعدی کشتن حسن نصر الله در لبنان باشد .

در ۲۳ ماه ژوئیه ۲۰۱۹ ، سفیر اسرائيل دانی دانون ، به شورای امنیت نحوه ی زیر پا گذاشتن معاهدات ۱۵۵۹ توسط حزب الله مطرح می شود . او نشان داده که حوزه ی مقاومت لبنان به طور دائم در بندر بیروت مستقر می باشد .

در بیروت ما شاهد انفجار در انبار مهمات حزب الله توسط سلاح جدیدی بوده ایم . در این عملیات ۱۵۰ نفر کشته و ۵هزار تن زخمی شده اند . تنها از سوی اسرائیل نماینده ی مجلس این کشور موشه فیگلین ، و ایرانیان اظهار داشتند که هر مصیبتی می تواند مثبت باشد . رسانه ی رسمی تهران اعلام کرد که بندر بیروت راه زمینی تهران بغداد دمشق بیروت را که پروژه فدراسیون شیعه می باشد هموار خواهد کرد .

در ششم ماه اوت ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به لبنان سفر کرد . او به رهبران لبنان سه هفته فرصت داد تا معاهده ی ۱۵۵۱ عملی سازند و به این ترتیب مقاومت لبنان را خلع سلاح نمایند . در هفتم ماه اوت حسن نصرالله در المنار با نگرانی و افسردگی سخنرانی کرد . او چهار مرتبه منکر هر گونه دخالتی در بندر بیروت شد.

اما چرخ ها در حرکت می باشند . نخستین بخش معاهده ی ۱۵۵۱ از نابودی قدرت صلح سوریه سخن داشت که باعث پایان گرفتن جنگ داخلی در لبنان گردید . در سال ۲۰۰۵ این معاهده با قتل رفیق حریری و انقلاب سدر از میان رفت . بخش دوم این معاهده ، خلع سلاح حزب الله می باشد که در سال ۲۰۲۰ با نابودی نصف بیروت و آغاز انقلاب رنگین جدیدی همراه بوده است . وضعیت توطئه گران سابق از زمان ماجرای ایران کنترا ، بنیامین ناتانیاهو و حسن روحانی هم اکنون در صورت مطلوبی قرار دارد .