رئیس جمهور ایران شیخ حسن روحانی یکی از پارتنرهای دراز مدت اسرائیل می باشد. او قصد دارد ایران را بسان گذشته به ژاندارم منطقه تبدیل کند .

اختلافات اساسی میان دولت شیخ حسن روحانی و پاسداران جمهوری اسلامی وجود دارد . پاسداران به طور مستقیم تحت فرمان رهبر معظم انقلاب ایران می باشند و به دستور روحانی بر سر کار نیامده اند .

پروژه ی شیخ حسن روحان : کاپیتالیزم و امپریالیزم منطقه

شیخ حسن روحان عضوی از جامعه ی روحانیت شیعه به مانند آیت الله امام خمینی می باشد ، اما پاسداران انقلاب اسلامی سربازان این حکومت می باشند .

پاسداران انقلاب از پیروان امام روح الله خمینی هستند . خواسته ی آنها صدور انقلاب ضد امپریالیزم امام روح الله خمینی به خارج از مرزهای ایران است تا جهان را از امپراطوری آنگلو ساکسون ( ایالات متحده آمریکا + انگلستان + اسرائیل ) نجات بخشند . . آنها ارتباطی با ارتش نظامی ایران ندارند که تابع رئیس جمهور این کشور و متصدی حفاظت از کشور ایران هستند .

شیخ حسن روحانی به هنگام جنگ ایران و عراق از نمایندگان مجلس بوده است . او توانست با فشار آوردن بر واشنگتن اسیران را درلبنان آزاد سازد و در برابر ، اسلحه از ایالات متحده خریداری نماید . سپس ازاسرائیل اسلحه برای کشورش خریداری نمود . او توانست رئیس مجلس این کشور حجت الله اکبر هاشمی رفسنجانی را در این بازی شریک سازد . آنها توانستند خرید و فروش سلاح ایران-کنترا را رهبری نمایند ، همین امر باعث گردید تا انقلابیون نیکاراگوئه شکست بخورند و به ثروت هاشمی رفسنجانی افزوده شود .

پس از مدتی، محمود احمدی نژاد به فرمان آیت الله عظما خامنه ای به ریاست جمهوری ایران تعیین گردید . او توانست در قرار داد محرمانه ای با ایالات متحده در عمان شرکت کند . به هنگام کارزار انتخاباتی خود ، محموداحمدی نژاد خود را از پیروان کاپیتالیزم مالی نو پا اعلام کرد و اظهار داشت که ایران باید از سرمایه گذاری در انقلاب های خارجی دست بکشد، حتا از حزب الله لبنان . از این رو تعهداتی با ایالات متحده و اسرائیل بست .

پس از انتخاب شدن ، بلافاصله با واشنگتن وارد مذاکره شد که به دستور رهبر معظم انقلاب این امر صورت گرفت . سپس در رویای ٬٬ ژاندارم منطقه ٬٬ باقی ماند ، همان نقشی که ایالات متحده به شاه ایران، سپس به صدام حسین و بعد از آنها به شاهزاده ی سعودی سپرده بود . از آنجاییکه این چشم انداز مغایرت کامل با تفکر امام خمینی دارد ، دو کشور عراق و عربستان ، کوشیدند تا برنامه ی هسته ای ایران را متوقف سازند .آنها از اعضای دیگر شورای امنیت دعوت کردند تا در ژنو در سال ۲۰۱۳ قرار داد هسته ای را امضا کنند . آلمان ، چین ، فرانسه ، انگلستان و روسیه از این بابت تعجب نکردند ، زیرا می دانستند که ایران در سال ۱۹۸۸ کلیه ی تحقیقات اتمی خود را کنار گذاشته است سپس ، یک سال بعد از سال ۲۰۱۴ مذاکراتی میان تهران و واشنتگتن صورت گرفت . در همین هنگام بود که حسن روحانی سفیر خود را از سوریه فرا خواند . تنها پاسداران انقلاب اسلامی در برابر نیروهای سازمان ناتو و عناصر جهادی در این منطقه باقی ماندند . سپس ،قرار داد ۵+۱ به طور علنی در ۱۴ ماه ژوئیه ۲۰۱۵ در وین امضا شد .

در همین مرحله شیخ حسن روحانی قرار دادی با کشور اتریش بست تا بتواند گاز ایران را به اروپا صادر کند، کاری که به ضرر روسیه تمام می شد . اما این قرار داد هرگز صورت عملی نیافت .

تنها به هنگام دوران دوم ریاست جمهوری شیخ حسن روحانی در سال ۲۰۱۷ ، او طرح خود را اعلام کرد : برپایی امپراطوری صفوی در منطقه . با اینکه اتاق فکری او این طرح را علنی ساخت ، اما شیخ حسن روحانی پیوسته از زبان امام خمینی صحبت می کرد. امپراطوری صفوی شیعه مذهب بود و مناطق لبنان ، سوریه ، عراق ، ایران وآذربایجان را شامل می شد.

نتایج طرح حسن روحانی

متن این طرح بلافاصله به زبان عربی به وسیله ی انیس نقاش ترجمه شد . این امر باعث گردید تا دگرگونی عظیمی در خاور میانه ی بزرگ رخ دهد . در واقع تنها آذربایجان در منطقه کاملاََ‌شیعه مذهب می باشد و نه دیگر کشور ها .
 در لبنان ، حزب الله میان دبیر کل خود سید حسن نصرالله و شیخ نعیم قاسم دچار اختلاف می باشند . هر چند شیخ نعیم قاسم از طرح حسن روحانی پشتیبانی نمود .
 در سوریه ، پیروان مذهب شیعه در اقلیت می باشند ، هر چند بشار اسد از پیروان لاییک مذهب شیعه می باشد ، ولی طرح شیخ حسن روحانی را نادیده انگاشت .
 در ایران ژنرال قاسم سلیمانی و پاسداران انقلاب ، به صورت رقیبان سر سخت شیخ حسن روحانی درآمدند .
 در آذربایجان ، کشور شیعه و ترک زبان ، به سمت ترکیه گرویدند ، و در جنگ با ارمنستان از این کشور کمک های مالی دریافت نمودند .

در همین چارچوب بود که دونالد ترامپ قرار داد هسته ای با ایران را باطل کرد ( قرار داد ۵+۱).بر خلاف ادعای رسانه های غربی ، دونالد ترامپ قصد نداشت قرار داد صلح آمیز باراک اوباما را از بین ببرد ، بلکه اختلاف او با طرح حسن روحانی بود که قصد داشت منطقه ی شام را به ایران و قفقاز را به ترکیه ببخشد . این عمل کاخ سفید در راستای جلوگیری از جنگ بود که باعث می شد نظامیان آمریکایی درگیر آن شوند .

اختلاف طبقاتی میان خاندان روحانی و دیگر همشهریان او در پایان سال ۲۰۱۷ شورش هایی را به وجود آورد . رئیس جمهور سابق ( محمود احمدی نژاد ) در این شورش ها در برابر شیخ حسن روحانی ایستاد ، همچنین مخالفت خود را با رهبر انقلاب بیان داشت . در این شورش ها تعداد کشته شدگان بسیار زیاد بودند و افراد کابینه ی احمدی نژاد نیز دستگیر شدند و برای دلایل مختلفی به زندان افتادند .

دونالد ترامپ برای آنکه نشان دهد که دیگر وارد اختلافات پیروان شیعه و سنی مذهب نمی شود ، همچنین از اختلافات میان اعراب و ایرانیان دفاع نمی کند ، دستور قتل دو رهبر سنی و شیعه مذهب (ابو عمر البغدادی داعش و ژنرال قاسم سلیمانی شیعه مذهب نیروهای قدس ) را صادر کرد .

او با این کار بلافاصله اعلام کرد که ایالات متحده تنها ارباب منطقه می باشد ، و ناخواسته از طرح شیخ حسن روحانی حمایت نمود . شیخ حسن روحانی نیز مصطفا الکاظمی را شیطان بزرگ نامید و او را دست نشانده ی ایالات متحده معرفی کرد . هر چند او خود برای انتخاب شدن مصطفا الکاظمی حمت داشت.

دوستان اسرائیلی شیخ حسن روحانی ژنرال محسن فخری زاده را به قتل رساندند که دانشمند هسته ای و از یاران حاج قاسم سلیمانی به حساب می آمد . تمام این موارد نشان می داد که تفکر امام خمینی دچار تزلزل شده است .

شیخ حسن روحانی و اسرائیل

شیخ حسن روحانی حاضر است آذربایجان را به ترکیه بسپرد ، به شرط آنکه منطقه ی شام را به او بدهند . برای نیل به این هدف از حمایت اسرائیل برخوردار خواهد شد ،که برخلاف نظرات غرب او دوست و نه دشمن این کشور می باشد .
همانطور که پیش تر خاطر نشان نمودیم ، او در قرار داد ایران کنترا نقش بسزایی ایفا کرد .

همچنین در خط لوله ی الیات آشکلون که برای اقتصاد اسرائیل ضروری و حیاتی می باشد ، نقش عمده ای دارد . در پایان سال ۲۰۱۷ ، کمیسیون وزارت امور خارجه و ارتش اسرائیل دستور داد تا در این باره هیچ مطلبی فاش نشود .(جرم این افشا گری ۱۵ سال حبس می باشد )

شیخ حسن روحانی در تهران هر از چند گاه میزبان برادر بنیامین ناتانیاهو ست که ایدو نام دارد . او نویسنده ای است که به طور محرمانه در ایالات متحده و اسرائیل و ایران سفر می کند و در هر سه کشور دارای محل اقامت دائمی است .

شیخ حسن روحانی امیدوار است تا به کمک جو بایدن طرح خود را به انجام برساند . هدف او برقراری مجدد قرار داد هسته ای نمی باشد ، بلکه می خواهد تهران به صورت ژاندارم منطقه در آید .

تضاد های ایران مدرن بخش :
 “ایران امپریالیست و ضد امپریالیست”, بوسيله ى تی یری میسان‬, شبکه ولتر, 20 اوت 2020, www.voltairenet.org/article210719.html
 “امپریالیست شدن ایران ضد امپریالیست”, بوسيله ى تی یری میسان‬, شبکه ولتر, 20 اوت 2020, www.voltairenet.org/article210720.html