ولترشبکه

اجلاس سوروس در پاریس گردهم می آیند

+

کشور فرانسه ، چهارمین اجلاس ( همکاری دولت های آزاد ) را از ۷ تا ۹ ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ پذیرا می باشد . در این اجلاس ۷۰ کشور شرکت دارند .

این سازمان ، نتیجه ی رفرم های اساسی دولت اوباما بوده ، و ابتکار عمل برای ایجاد دولت آزاد ( Open Government initiative ) ، در همان روز نخست روی کار آمدن دولت او در سال ۲۰۰۹ کلید خورد .

با به کار گیری اصول فلسفه ی کارل پوپر ، که توسط بنیاد جرج سوروس ، ترویج یافته ، اقدامات زیر را هدف کار خود قرار داده :
- مراقبت در شفاف سازی عمل کرد دولت های دموکراتیک ،
- ترغیب به مشارکت شهروندان از طریق موسسات غیر دولتی ONG ، در تصمیم گیریها تا این که تصمیم گیری ها تنها توسط مجلس انجام پذیر نباشند.

دو هدف دیگر ، به هنگام به وجود آمدن سازمان بین – دولتی اضافه شد که عبارتند از :
- —مقابله با فساد– جز آن هایی که توسط لابی های ثبت شده صورت می گیرد ،
- گسترش به کار گیری تکنولوژی های مدرن .

همکاری میان دولت های آزاد از سوی سخن گوی دولت ایالات متحده در سال ۲۰۱۱ و توسط هیلاری کلینتن ، کلید خورد . طی به کار گیری اصول خود ، این سازمان بین دولتی ، بسیاری از گروه های ONG را در مشاجرات و عمل کرد های مالی خود ، دخالت داد . هم اکنون نیز مدیریت آن به دست کشور فرانسه و انستیتو ی جهانی منابع World Resources Institute قرار دارد . این انستیتو ، سازمانی است وابسته به ایالات متحده که توسط حذب دمکرات به وجود آمده و خواهان مترقی ساختن بازار های زیست بوم شناختی است و هدف آن دور زدن سازمان ملل می باشد . توسط همین ONG ،‌معاون رئیس جمهوری سابق ال-گور ، تئوری اختلالات آب و هوایی را به دست عامل انسانی ترویج داد . [1]

همکاری میان دولت های آزاد ، از سوی بنیادهای شرکت هایی سرمایه گذاری شدند ( جامعه ی باز جورج سوروس ، Omidyar Network که در کودتای اوکرایین بسیار فعال بود ، بنیاد William and Flora Hewlett foundation ، و بنیاد فرد Ford که به طور سنتی همکار سیا می باشد ) و هم چنین دولت های عضو آن .

در نتیجه ی پنچ سال به وجود آمدن آن ، برای هر کسی قابل مشاهده است که بر خلاف تعهدات باراک اوباما ، و احکام دوران ریاست جمهوری او ، ایالات متحده ، تا کنون اینقدر غیر شفاف و فاسد و بسته نبوده است . به عکس ، دیگر دولت های عضو ، تضعیف شدند ، چرا که تحت شعار منافعی همه ، آنها محکوم شدند تا تنها منافعی ONG ها ، و شرکت های وابسته به آن را تامین نمایند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « 1982-1996 : L’écologie de marché », par Thierry Meyssan, Оdnako, Réseau Voltaire, 22 avril 2010.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.