ولترشبکه

پنتاگون قصد دارد نیروهای اشغالگر خود را از سوریه خارج کند

+

پس از حمله ی انگلستان-فرانسه و اسرائیل در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۸ به سوریه ، که منجربه کشته شدن ۱۵ نظامی روسی گردید ، قرار دادی میان مسکو و واشنگتن بسته شد تا ، سربازان اشغالگر فرانسه - ترک و ایالات متحده از سوریه خارج شوند ، و عناصر جهادی نابود گردند و جنگ سوریه پایان یابد .

سفیر ایالات متحده در رابطه با سوریه ، جیمز جفری ، بیان داشت ، پرزیدنت ترامپ قصد دارد حضور نظامی خود را در سوریه حفظ کند ، با آنکه نیروهای اشغالگر این کشور به در خواست سوریه باید ، خارج شوند [1].

توضیح : نیروهای تکمیلی عرب و کرد، همچنین نیروی هوایی ایالات متحده ، شاید بتوانند جایگزین فعالیت گروه های اشغالگر نظامی ایالات متحده باشند.

ایالات متحده همچنان در سوریه فعالیت خواهد داشت تا زمانی که :
- ایران و نیروهایی که وابسته به آن ، از جمله حزب الله ، از سوریه خارج شوند. و-داعش به طور کامل نابود گردد .
- روند حل مسائل سیاسی از سوی سازمان ملل انجام شوند.

در حال حاضر حزب الله روابط پیچیده ای با ایران دارد . برخی از کارشناسان معتقد اند تحریمات ایالات متحده علیه لبنان ، با این هدف انجام شده تا این کشور به دامان تهران پناه بیاورد .

ورود ایالات متحده به سوریه با هدف حضور در ساختار آینده ی این کشور می باشد ، و به این منظور بوده تا روسیه به تنهایی درآنجا نباشد.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “Trump eyeing Arab ‘boots on the ground’ to counter Iran in Syria”, Travis J. Tritten, Washington Examiner, September 29, 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.