ولترشبکه

موضوع پرونده ی نموش ( ادامه ی مطلب )

+

دادگاه مهدی نموش ، متهم به کشتار در موزه ی یهودیان بروکسل ( تاریخ ۱۴ مه ۲۰۱۴ ) در بلژیک تشکیل شد.

او در شهر نیس ( فرانسه ) به علت داشتن کیفی حامل یک کلاه کاسکت و سلاح سنگین دستگیر شد .این در حالی است که از ابتدای دستگیری ، خود را بی گناه معرفی می کرد . چهار سال از دستگیری او می گذرد ، و برای نخستین بار دادگاه به دفاعیه ی او گوش فرا داده .

بر اساس فرضیه ی ما [1] ، او در برابر دادگاه ادعا کرد که این کیف رایافته و در کشتار موزه که باعث مرگ چهار تن گردید ،هیچ گونه نقشی نداشته است .

داعش هرگز این حادثه را گردن نگرفت.

دادگاه چهار تن از گروگان های داعش را برای شهادت از عملکرد او احضارکرد ؛ وکلای او این شهادت ها را رد کردند ، چرا که مربوط به حادثه ی موزه نبوده است . و می بایستی در دادگاه دیگری به آن رسیدگی شود . وکلا درخواست حضور یکی از عوامل موساد و یا سفیر اسرائیل را به دادگاه نمودند تا هویت زوج مقتول آشکار شود . امانوئل و میریام ریوا : بنا بر ادعای ما و گفته ی وکلا ، دو مامور موساد بودند . اما درخواست آشکار شدن هویت آنها رد شد .

دادگاه در ۱۰ ماه ژانویه ۲۰۱۹ مجدداََ تشکیل خواهد شد.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “ ماجرای مهدی منوش جهاد طلب و سرویس های اطلاعاتی آتلانتیست ”, بوسيله ى تی یری میسان‬, Al-Watan (Syrie) , شبکه ولتر, 9 ژوئن 2014, www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.