ولترشبکه

لندن قبول کرده که دولت سوریه یک دموکراسی می باشد

+

وزیر امور خارجه ی دولت بریتانیا ، بوریس جانسون ، مشخص نمود که کشورش نباید علیه دولت بشار اسد ایستادگی کند ، و عقیده دارد که بشار اسد می تواند در انتخابات بعدی کشور سوریه شرکت کند .

با قبول اینکه این جهت گیری نوین ، برگشت کامل از مواضع قبلی این دولت مانند دولت جدید ایالات متحده می باشد ، او خاطر نشان کرده ، که موضوع سوریه را باید با نگاهی تازه بررسی نمود .

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ ، جمهوری عرب سوریه ، انتخابات ریاست جمهوری برگزار نمود . قدرت های غربی با این اقدام مخالفت نمودند و -علیرغم تضاد با کنوانسیون وین - در سفارت های سوریه اجازه ی ندادند تا مهاجرین این کشور اقدام به رای گیری کنند . میلیون ها مهاجر این کشور ، که به علت جنگ قادر نبودند در کشور خود حضور داشته باشند ، از رای دادن محروم ماندند . تمام دولت های خارجه که نمایندگانی در کشور سوریه داشتند ، شفاف بودن این انتخابات را تایید کردند . بشار اسد ، با ۱۰ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۷۲۳ رای که ۸۸/۷ ٪ آرا را به خود اختصاص می داد ، انتخاب شد ( این رقم شامل ۶۵٪ افرادی بود که در سن رای دادن قرار داشتند ) . دوره ی هفت ساله ی ریاست جمهوری پرزیدنت بشار اسد در ماه ژوئن ۲۰۲۱ به پایان می رسد [1]

از سال ۲۰۱۱ ، کشورهای غربی دولت عرب سوریه را متهم به دیکتاتوری می کنند و می گویند در آنجا شکنجه در ابعاد وسیعی انجام می شود . که این مطابق با نظر اکثر مردم کشور سوریه نمی باشد .

در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ ، جانشین م. جانسون ، فیلیت هامون ، پذیرفته بود که پرزیدنت بشار اسد می تواند به مدت سه ماه ـ دوران جابجایی او- بر سر قدرت بماند . اما ، همچنان تاکید می کرد که جمهوری عرب سوریه یک حکومت دیکتاتوری است و حاکمیت آقای اسد نیز نامشروع می باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “سرانجام مردم سوریه حرف زدند ”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 9 ژوئن 2014, www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.