زاپریشتی [1] سلام !

ترامپ در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیانیه ایراد نمود. طوری که سالتیکوف - شدرین [2] اظهار داشت: « افراد محبوب از وی دریاهای خون و قتل عام ها را انتظار داشتند، اما بجای آن او دهان “ شیرین “ کرد ».

ویدیو:
رییس جمهور دونالد ترامپ اظهار داشت [3] « ملت های توانمند و دارای حق حاکمیت به هر کسی اجازه می دهند تا شگوفا گردد و از تمام داشته های زنده گی را که خداوند برایشان اعطا نموده، بهره مند گردد. در آمریکا ما در پی آن نیستیم تا شیوه زنده گی خویش را بر کسی تحمیل کنیم و می خواهیم به هر کس فرصت دهیم تا خودش به مراد برسد، تا این نمونه یی باشد برای دیگران »

هورا ! او بر ما زیاد سخت نگرفت. او شاید در گذشته الهام گرفته بود تا برای ما یک تصویر روشن ارایه نماید ! اما امروز او به این گونه جاه طلبی ها میدان داده است. در عین زمان، خوب به یاد بسپارید جملات « از روی زمین محو کردن » و « برانداختن دولت ها » که هنوز هم بر زبان ها جاریست. ترامپ کوریای شمالی و ایران را به محو شدن تهدید می کند و دولت ونزویلا را سرنگون می سازد، اما هرآیینه سعی می ورزد تا شیوه زنده گی خویش را بر کسی تحمیل نکند.

ویدیو:

«


دیگر جنگ نباید بر علیه دولت های مشخص، نظر به موقف و نقش سیاسی شان، بل بر ضد مناطق معین در جهان راه اندازی شود، زیرا آن دولت ها از قبل برای نابودی برنامه ریزی شده اند. طبیعی است که آنها از یک دولت مشخص آغاز می کنند و پس از آن دولت دیگر، اما آنها تا زمانی ادامه می دهند که مرض به همه سرایت کند و همه چیز فرو بپاشد، به طوری که ما امروز در خاور میانه بزرگ شاهد آن هستیم. این سیاستی است که پس از تاریخ یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ مورد تطبیق یافت و ما پیامد های آنچه را که در آن روز واقع شد؛‌ نمی توانستیم درک کنیم. تیری میسان [4] کارشناس سیاسی فرانسه می گوید که هیچ جنگ ایالات متحده پس از آن روز تا اکنون خاتمه نیافته است ».

بلی، این واقعیت است. از ۱۶ سال به این سو هیچ یک از جنگ های ایالات متحده خاتمه نیافته است. تیری میسان دانشمند و کارشناس مسایل شرق را به عنوان « توطئه گر » معرفی کرده اند. نامبرده تنها برای ما اظهار می دارد که ما تغییر عمیق در ستراتیژی ایالات متحده را پس از یازدهم سپتامبر متوجه نشده ایم.

ویدیو:
تیری میسان ادامه می دهد: « نئو- امپریالیزم ایالات متحده چیزی به ارمغان نیاورده است، نه برای “ دولت های با ثبات “ و نی برای “ منابع طبیعی دست آوردی دارد. کشورهای با ثبات تنها از طریق ارتش ایالات متحده به منابع دست رسی می یابند، در حالی که کشورهای دارای منابع طبیعی بطور کامل منهدم می شده و دچار هرج و مرج می گردند. »

این است نقشه آن جهنم که تیری میسان به آن اشاره می کند [5]. این نقشه در کتاب پروفیسور بارنت، ستراتیژیست و مبلغ، که دستیار ادمیرال چیبراوسکی رییس دیپارتمنت برای دگرگون سازی ارتش در پنتاگون بود، وجود دارد. عملا سرتاسر آفریقا، آمریکای مرکزی و لاتین به استثنای برازیل و ارجنتاین، شامل زون کشورهای « غیر قابل دسترس » می شوند که محکوم به هرج و مرج هستند و پس از آنها، طبعا کل خاور میانه و ترکیه، خلیج فارس، ایران و پاکستان؛ سرتاسر جنوب شرق آسیا و بالکانات، سوای یونان. در عین زمان روسیه هند و چین بطور محتاطانه از این « زون کابوس » حذف شده اند.

ویدیو:
توماس بارنت [6] تحلیلگر سیاسی ایالات متحده اظهار می دارد که « نیروی هیولا [7] تنها باید یگان بار آزاد ساخته شود. و این است آن چیزی که می توانیم به آمریکایی ها یعنی هموطنان خویش وعده دهیم، اگر ما این هیولا را رها کنیم، بلافاصله، و تنها بلافاصله پس از آن است که ما می توانیم برقراری یک اداره فعال را به شما تضمین نماییم. شما نباید جنگی را برنامه ریزی کنید؛ اگر پس از آن امید دست یابی به صلح را ندارید »

و آنها سلطنت را به ارث خواهند برد ! … برای آنهایی که اندکی مشکل درک-عاجل دارند: « اداره فعال » همانا اداره توسط نیروهای اشغالگر است، بطور مشخص ایالات متحده. برای آنهایی که درک می کنند: چی نوع اداره آمریکایی را می توان به « مناطق غیر قابل دسترس » پیشکش کرد؟ پاسخ آن در افاده « غیر قابل دسترس » موجود است. این برای تان گفته شد ! و چرا کره خاکی ما « نسخه » یی که آنها ارایه می کنند را باید برای خودش آرزو کند ؟ آنهایی که نیت دارند به حساب فقر دیگران زنده گی کنند.

بگذارید یکبار دیگر حرف میسان را تکرار کنم: « هیچ جنگ آغاز یافته پس از ۱۱ سپتامبر خاتمه نیافته است ».
ساپریشتی، خدا حافظ !

میخائیل لیونتیف

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی
منبع
1tv

[1« ساپریشتی » (Odnako) نام برنامه یی سیاسی میخائیل لیونتیف در یک تی وی است.

[2میخائیل سالتیکوف شدرین (۱۸۸۹-۱۸۲۶) طنز نویس شناخته شده روس است.

[3« بیانیه دونالد ترامپ در ۷۲مین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد »، توسط دونالد ترامپ، شبکه ولتر، ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷.

[4« پروژه نظامی ایالات متحده برای جهان » نوشته تیری میسان، هایتی لیبرته (هایتی)، شبکه ولتر، ۲۲ آگست ۲۰۱۷.

[5نقشه تازه پنتاگون، توماس پ. م. بارنت، گروه ناشر بنام پوتنم، ۲۰۰۴.

[6“نقشه نو”، توماس پ. م. بارنت، لکچر در کالج نظامی بحری، ۲۰۰۲

[7هیولای بنام Levithan یک هیولای افسانوی بیرون آمده از اعماق بحر است که در انجیل و تلمود جانوران دیگر را بخاطر طغیان شان در برابر خویش نابود می کند.