به کمک کشور سوئیس که نقش ٬٬ معتمد ثالث ٬٬ را ایفا می کند ، دولت ایالات متحده و ایران توانستند به تفاهمی برای تبادل زندانیان برسند.

در هفتم ماه دسامبر ۲۰۱۹ ، سوئیس در فرودگاه زوریخ توانست تبادل زندانیان را فراهم سازد : زیو وانگ از طرف ایالات متحده و مسعود سلیمانی از طرف ایران.

در اول ماه ژوئن ۲۰۲۰ ، سیروس عسکری در ایالات متحده آزاد گردید و به ایران بازگشت . مجید طاهری دانشمند علوم ، که به دلایل نامعلومی در ایالات متحده زندانی شده بود ، در تاریخ چهارم ماه ژوئن به ایران بازگشت . روز بعد ، مایکل وایت ( نیروی دریایی ) در کنار برایان هوک ( در تصویر ) به سفارت سوٓيیس در ایران در اواسط ماه مارس [1] منتقل گردید و اجازه یافت در تاریخ پنجم ماه ژوئن به کشورش بازگردد .

دولت ایالات متحده حاضر نشد بپذیرد که در برابر یک زندانی ایالات متحده ، دو زندانی ایرانی را آزاد کرده است .هنوز بیست تن در زندان های ایران و ایالات متحده گرفتار می باشند .

در این موضوع هر دو دولت توانستند قوانین خود را اجرا کنند . جاسوسان بدون محاکمه ی واقعی زندانی شدند و به همین نحو نیز آزاد شدند .

L’ambassadeur Brian Hook récupère Xiyue Wang sur l’aéroport de Zurich, le 7 décembre 2019.
ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1“نخستین جنگ ناتو-خاور میانه نظم منطقه رادگرگون ساخته”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 10 آوريل 2020, www.voltairenet.org/article209698.html