ولترشبکه

اسرائیل توافق صلح روسیه و ایالات متحده درارتباط با سوریه را رد کرد

+

بنیامین ناتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل در میتینگ حزب سیاسی خود لیکود ، اعلام کرد که توافق طرح صلح روسیه و ایالات متحده در سوریه را رد می کند

او همچنین به اطلاعات شبکه ی ب ب سی اشاره نمود که در پی آن ایران مجوز تاسیس پایگاه دائم نظامی در دمشق ( به پیوست عکس های ماهواره ای ) را بدست آورده

درخواست اسرائیل در این رابطه آن است که نیروهای نظامی ایران از فاصله ی ۴۰ کیلومتری منطقه ی آتش بس اسرائیل و سوریه فراتر نروند

این درخواست تل آویو نامتعارف است چرا که از تاریخ مارس ۲۰۱۱ به طور فعال از عناصر جهادی حمایت می کند و پیوسته با حمایت نیروی هوایی خود به آنها اسلحه می رساند . بر عکس ایران ، که با تروریست ها می جنگد و بیش از هزار تن از سربازان خود را در این راه از دست داده است . به اینکه اسرائیل این جنگ نیابتی را باخته ، عجیب است که بخواهد شرایط خود را نیز تحمیل نماید .

وزیر دفاع روسیه ، سرگئی شایگو ، این درخواست را غیر قابل اجرا دانسته ، به خصوص که اسرائیل بلندی های جولان را به طور غیر قانونی مورد تصرف خود قرار داده است .

ایالات متحده و روسیه توافق کرده اند که منطقه ی بی طرف ، تنها در ۱۵ کیلومتری و به علاوه ی بلندی های جولان باشد .

آقای ناتانیاهو به مخاطبین خود اعلام کرده که ارتش اسرائیل به خود اجازه ی حمله به سوریه را خواهد داد ٬٬ چرا که این یک نیاز امنیتی برای اسرائيل می باشد ٬٬ .

٬٬عکس های پایگاه ال کسوا که در ۱۴ کیلومتری جنوب دمشق واقع شده ٬٬

PNG - 1.2 Mb
©Airbus, McKenzie Intelligence Services
PNG - 1.2 Mb
©Airbus, McKenzie Intelligence Services
PNG - 1.2 Mb
©Airbus, McKenzie Intelligence Services

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.