ولترشبکه

هفتاد وپنج تن از خبرنگارانی که در سوریه فعالیت می کردند از اسرائیل کمک طلبیدند

+

هفتاد و پنج تن از خبرنگارانی که در سوریه و در منطقه ی ٬٬ شورشیان٬٬ فعالیت می کردند ، از اسرائيل طلب کمک کردند . آنها خواسته اند از مرز عبور کنند و به اروپا بازگردند .

این خبرنگاران ، که نام آنها اعلام نشده ، به طور عمده جزو مبارزین نمی باشند . بلکه پوشش خبری به عهده ی آنها بوده و البته به جمهوری عرب سوریه جنایاتی را نسبت دادند مانند استفاده از سلاح شیمیایی .

در ابتدا بیشتر این خبرنگاران از سوی خبرگذاری هایی نظیر ال عربیه ، بی بی سی ، الجزیده ،فرانس ۲۴ ، و اسکای ، مورد بهره برداری قرار گرفتند ، در عین حال هیچ رسانه ی بین المللی خواهان همکاری مجدد با آنها نمی باشد .

سازمان ام آی ۶ بریتانیا ، نماینده هایی برای ارسال تصویر و شهادت برای رسانه های غربی در این منطقه قرار داده بود .با وجود ۳ میلیون یورو که سالانه صرف این تبلیغات می شد ، بعدها به صورت مبارزه علیه داعش مطرح گردید ، در واقع از همان ابتدای بحران در سوریه ، آنها مامور تایید جنگ علیه جمهوری عرب سوریه بودند .

آلیس راس و یان کوبین و راب ایوانز و مونا محمود : گاردین ٬٬ چگونه بریتانیا جنگ تبلیغاتی علیه داعش در سوریه راه انداخت . سوم ماه مه سال ۲۰۱۶

“فن آوری تبلیغات نظامی مدرن”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 19 مه 2016, www.voltairenet.org/article1...

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.