ولترشبکه

حضور هجده هزار اویغور القاعده در سوریه

+

ارتش عرب سوریه در حال طراحی حمله برای آزادی شمال غربی کشور می باشد ، منطقه ی ادلیب که عناصر جهادی در آن پناهنده شده اند .

بنا بر گفته ی افسر ارشد ارتش سوریه ، بیشتر عناصر جنگنده ی جهادی می خواهند تسلیم شوند و تنها ده هزار تن قصد دارند تا حد مرگ به جنگ ادامه بدهند .

بنا به گذارش جراید سوریه ، یک گروه اویغور قصد دارد تا شهر الزنبکی ( در مرز ترکیه ) رابه صورت کمپ استحکاماتی خود در آورد . کسی از سرنوشت این شهر اطلاعی ندارد ، زیرا ورود به آن اکیداََ ممنوع شده است . حدود ۱۸ هزار تن در آنجا ساکن اند .

از آنجاییکه این گروه ترکی صحبت می کند ، توانسته از سوی دولت ترکیه حمایت شود .

این افراد خود را جزو القاعده به حساب می آورند . و نمی خواهند به کشور چین باز گردند ( زیرا در آنجا محاکمه خواهند شد ) [1] و ترکیه نیز حاضر نیست به آنها پناهندگی بدهد .

حضور تعداد زیادی از چینیان ایغور در منطقه ، طرح آزاد سازی آن را مختل نموده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « Retour en Chine de jihadistes en Syrie », “ جهاد طلبان در بازگشت از سوریه : تا کنون بیش از 150 کشته در چین ”, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 6 نوامبر 2014, www.voltairenet.org/article1...

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.