ولترشبکه

واشنگتن برای عضویت ناتو در اتحادیه ی اروپا نمایندگان مجلس مقدونیه را گمراه کرده

+

اهالی مقدونیه از عضویت در سازمان ناتو و اتحادیه ی اروپا ، که دولت زایو رفراندومی به این منظور در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ به آنها پیشنهاد داده بود ، سر باز زدند [1] . با این حال در بعد از ظهر همان روز ، دبیر کل سازمان ناتو و اتحادیه ی اروپا برای فرو نشاندن خشم مردم ، و ادامه ی این فرایند ، از طریق مجلس این کشور اقدام نمودند [2] .

به گفته ی میلنکو ندلکوسکی ، واشنگتن بلافاصله برنامه ی خرید رای نمایندگان را طراحی کرد ، که مینا راپورت گذارش آن را در اختیار گذاشت [3] .

یکی از مسئولان دولتی ایالات متحده ٬٬تسلا ٬٬ ( میتکوس بورچسکی سابق ) ، در آپارتمان لوکس ساشو میجاکوو ، یکی از اقوام نخست وزیر پیشین مقدونیه نیکولا گرووسکی ، دفتری افتتاح نمود . نمایندگان مجلس برای دریافت دو و نیم میلیون دلار به آنجا می آمدند .

عملیات از سوی سفیر ایالات متحد در اسکوپیه ، جس ل. بایلی مدیریت می شد ( که برای ورود به جنگ ترکیه علیه لیبی و سوریه ماموریت داشت ) و در آتن ، جفری ر. پیات ( که کودتای ۲۰۱۴ را در اوکراین تدارک دیده بود )

آنها توانستند در پارلمان نام کشور مقدونیه را تغییر دهند : شرایطی که برای ورود به سازمان ناتو و اتحادیه ی اروپا لازم بود . انتخابات برای ۱۶ اکتبر در نظر گرفته شد ، و از طرف قوه ی قضاییه برای ده ها تن از نمایندگان ملی گرا به جرم جاسوسی حزب سوسیال دموکرات رای صادر شد . طرح سفیران ایالات متحده پیش بینی کرده که با برداشتن مصونیت این نمایندگان ، آنها بتوانند رای بدهند . از آنجاییکه بسیاری از آرا خریداری شده ، اکثریت پارلمان به طور طبیعی به سمت پیشنهاد نخست وزیر گرایش خواهد یافت .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “اهالی مقدونیه علیه الحاق به سازمان ناتو و اتحادیه ی اروپا اقدام کردند”, ترجمه Sylvia Bejanian, شبکه ولتر, 11 اكتبر 2018, www.voltairenet.org/article2...

[2] “NATO and UE Joint statement on Macedonian Referendum”, Voltaire Network, 1 October 2018.

[3] “Mitko Burcevski coordinates Cash offers to MPs – $2.5m in duffel bags”, Marija Nikolovska, Mina Report, October 8, 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.