در کنفرانس وزرا در ورشو در ارتباط با موضوع صلح و امنیت در خاور میانه ، تنها یک موضوع مهم آشکار شد : اسرائیل با کشورهای عرب مذاکراتی داشته ، در حالی که هیچ رابطه ی سیاسی رسمی میان آنها وجود ندارد .

بنیامین ناتانیاهو از موضوع رای گیری اطاق نمایندگان ایالات متحده علیه جنگ یمن بهره برد و حضور نظامی خود را در این کشور تثبیت کرد .

در واقع این جنگ از همان روزهای آغازین خود به همراه نظامیان سعودی ، امارتی و اسرائیلی بوده است . این سه کشور مقر نظامی مشترکی در سومالیلند ایجاد کردند ، سومالیلند کشوری است غیر رسمی که توسط تل آویو کنترل می شود .

این جنگ نتیجه ی مذاکرات چند ساله میان اسرائیل و عربستان سعودی بوده است . هدف آن بهره برداری از منابع نفتی ٬٬ ربع خالی ٬٬ است ، که منطقه ای واقع میان عربستان و یمن می باشد . این جنگ می بایستی در هدفی مشترک تا دماغه ی امید نیک افریقا ادامه یابد .

از اینکه اسرائیل حضور نظامی خود را در یمن آشکار ساخته ، از اقداماتش در بمباران پیوسته ی سوریه خبر می دهد . اسرائیل می خواهد نشان دهد که علیه منافع ایران اقدام کرده . اما در واقع این باز نویسی تاریخی است ، چرا که با اقدامات اسرائیل ، در سوریه و یمن ، ایرانی ها حضور ندارند .

مایک پمپئو اعلام کرد ، برای ایالات متحده ، ادعای اسرائیل نشان از اتحاد یهودیان و سنی ها علیه شیعیان تعبیر می شود .

حدود شصت نماینده ی خارجی در این مجلس تفننی شرکت داشتند . و رسانه های غربی هیچ گذارشی از آن منتشر نساختند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian