ولترشبکه

در ورشو ، اسرائیل مداخلات نظامی خود را در یمن آشکار ساخت

+

در کنفرانس وزرا در ورشو در ارتباط با موضوع صلح و امنیت در خاور میانه ، تنها یک موضوع مهم آشکار شد : اسرائیل با کشورهای عرب مذاکراتی داشته ، در حالی که هیچ رابطه ی سیاسی رسمی میان آنها وجود ندارد .

بنیامین ناتانیاهو از موضوع رای گیری اطاق نمایندگان ایالات متحده علیه جنگ یمن بهره برد و حضور نظامی خود را در این کشور تثبیت کرد .

در واقع این جنگ از همان روزهای آغازین خود به همراه نظامیان سعودی ، امارتی و اسرائیلی بوده است . این سه کشور مقر نظامی مشترکی در سومالیلند ایجاد کردند ، سومالیلند کشوری است غیر رسمی که توسط تل آویو کنترل می شود .

این جنگ نتیجه ی مذاکرات چند ساله میان اسرائیل و عربستان سعودی بوده است . هدف آن بهره برداری از منابع نفتی ٬٬ ربع خالی ٬٬ است ، که منطقه ای واقع میان عربستان و یمن می باشد . این جنگ می بایستی در هدفی مشترک تا دماغه ی امید نیک افریقا ادامه یابد .

از اینکه اسرائیل حضور نظامی خود را در یمن آشکار ساخته ، از اقداماتش در بمباران پیوسته ی سوریه خبر می دهد . اسرائیل می خواهد نشان دهد که علیه منافع ایران اقدام کرده . اما در واقع این باز نویسی تاریخی است ، چرا که با اقدامات اسرائیل ، در سوریه و یمن ، ایرانی ها حضور ندارند .

مایک پمپئو اعلام کرد ، برای ایالات متحده ، ادعای اسرائیل نشان از اتحاد یهودیان و سنی ها علیه شیعیان تعبیر می شود .

حدود شصت نماینده ی خارجی در این مجلس تفننی شرکت داشتند . و رسانه های غربی هیچ گذارشی از آن منتشر نساختند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.