از سه سال پیش ، ناو سیزدهم ( شایتت ۱۳ ) از نیروهای فوق سر ی اسرائيل در حال انجام عملیات کارشکنی کشتی های ایرانی است که به مقصد سوریه در رفت و آمد می باشند . آنها از مین های خاص ، و از سلاح های اتمی ، مانند سلاح هایی که در بندر بیروت به کار برده اند ، استفاده می کنند .

هدف نخست آنها انهدام سلاح های سنگینی بود که برای حزب الله لبنان ارسال می شد . هدف دوم آنها غرق کردن تانکرهای نفتی بود که برای مردم سوریه سوخت حمل می کرد .

میزان خسارات ایران نزدیک به یک میلیارد دلار می باشد . همچنین ارتش ایران از دو ماه پیش علیه کشتی های اسرائیلی در خلیج (فارس ) اقدام کرده است .

این جنگ دریایی باعث انهدام حدود بیست کشتی جنگی شده است و از سوی ایالات متحده خبری در این باره منتشر نمی شود . رسانه های بین المللی نیز از وجود نفت در ساحل سوریه گذارشی تهیه نکرده اند

در تاریخ ۶ ماه آوریل ۲۰۲۱ ، در ساحل اریتره خبر از کارشکنی نفتکش ایرانی منتشر گردید و وزیر دفاع اسرائیل ( بنی گانز ) نیز اعلام کرد : ٬٬ از آنجاییکه عملیات دفاعی ضعیف می باشد ، ما باید عملیات حمله را بیشتر کنیم ٬٬. اما سوال اینجاست که پر کردن باک ماشین در سوریه توسط مردم چه خسارتی به اسرائیل وارد می کند ؟

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian