ولترشبکه

داستان واقعی سقوط امارات عربی المکلا

+

در ۲۰۱۶ القاعده امارات اسلامی را در بندر یمنی المکلا در ۲۰۰ کیلومتری سواحل جانبی آن به وجود آورد [1]

المکلا که در محل امارات کهن تاریخی قرار گرفته ، خروجی خلیج عدن را تحت کنترل خود دارد . القاعده در آن زمان از کشتی ها غرامت دریافت می کرد ، و روزانه مبلغ ۲ میلیون دلار عوارض می گرفت .

با وجود مخالفت ساکنین ، القاعده سبک زندگی تروریستی خود را تحمیل می کرد ( در عکس فوق )

در واقع ،ائتلاف عربستان و امارات ، القاعده را از این منطقه بیرون کرد و شهر را آزاد نمود.

این موضوع آن چیزی بود که تا کنون همه باور داشتند ، تا آنکه آسوشیتد پرس فاش کرد که قرار دادی به نمایندگی شیخ عبدالله المیساری با القاعده بسته شده است .

شبانه سه هزار تن از رزمندگان القاعده محل را همراه سلاح های خویش ترک نمودند ، و شهر را به عناصر آزادیبخش اماراتی تحویل دادند .در این بین هیج زد و خوردی پیش نیامد .

“Details of deals between US-backed coalition, Yemen al-Qaida” ٬٬ جزییات قرار داد ائتلاف به رهبری ایالات متحده و القاعده ی یمن ٬٬ نوشته ی مگی مایکل آسوشیتد پرس ، ۶ ماه اوت ۲۰۱۸

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « Al-Qaïda crée l’Émirat islamique de Mukalla », Réseau Voltaire, 8 avril 2016.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.