ولترشبکه

ایران از این پس دشمن سومی نیز دارد : فرانسه

+

آیت الله علی خامنه ای، رهبر عالی انقلاب اسلامی، به مناسبت سال نو سخنرانی مهمی در مشهد ایراد کرد. رهبر ایرانی ترازنامه ای از سال گذشته و چشم انداز انتخابات ریاست جمهوری آینده را مطرح کرد.

طی این سخنرانی، او یادآور شد که ایران طی چند دهه می بایستی با انگلستان و ایالات متحده رویاروئی کند. او مشخصا اعلام کرد که از سال 2007 جمهوری ما با یک دشمن دیگر نیز روبرو شده است : فرانسه. البته می توانیم اسرائیل را نیز به این فهرست اضافه کنیم، ولی این کشور یک کشور مصنوعی بوده و به خودی خود وجود ندارد.

آیت الله خامنه ای اعلام کرد : «خارج از ایالات متحده که دشمنا صلی ایران است و تمام ماشیناسیون خود را روی ایران متمرکز کرده، دشمنان دیگری وجود دارند، علاوه بر دولت انگلیس که تنها از ایالات متحده تبعیت می کند. جمهوری اسلامی ایران با دولت و مردم فرانسه مشکلی ندارد، ولی دولت فرانسه سیاستهای خصمانه ای در این سال های گذشته علیه ملت ایران اتخاذ کرده است، به ویژه پس از انتخاب نیکلا سرکوزی، و این سیاست اشتباه و غیر عاقلانه همچنان ادامه دارد. رژیم صهیونیستی کوچکتر از آن است که بتواند به عنوان دشمن ملت ایران مطرح باشد».

ترجمه توسط
حمید محوی

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.