ولترشبکه

ترکیه : آک پ جنبشی علیه مسیحیان آشوری آغاز کرده

+

شهردارد دیاربکر ، که اخیراََ توسط دولت یلدیریم منصوب شده ، که خود پس از برکناری شهردار منتخب مردم روی کار آمد ه ، مجسمه ی آشوری روبروی شهرداری را از جای کند .

مجسمه ی گاو نر بالدار -لاماسو – توسط شهردار سابق ه د پ به جهت تجلیل از جماعت آشوری در روبروی شهرداری نصب شده بود . دیاربکر به لحاظ تاریخی یک شهر آشوری است ، که امروزه ساکنین آنجا کردها می باشند . حزب اقلیت ه د پ ، اغلب از جانب کردها معرفی شده ، در حالی که شامل دیگر اقلیت و منجمله آشوری ها می باشد .

در ۱۶نوامبر ۲۰۱۶ ، دولت یلدیریم ، تنها شهردار آشوری ترکیه را از کار بر کنار کرد ، او خانم فبرونیه آکیول ( شهردار ماردان ) بود .

JPEG - 37.3 kb

ارول دورا ، نماینده ی آشوری ه د پ ،هنگام حضور در مجلس از دولت در این باره توضیحاتی خواست . اما پاسخی دریافت نکرد .

آشوری ها بازماندگان امپراطوری آشوری می باشند ، که یکی از کهن ترین تمدن های بشری است ( قرون چهاردهم و ششم قبل از میلاد ) . آنها امروزه اکثراََ مسیحی می باشند . قانون کشور ترکیه اجازه ی بنای کلیسا را به مسیحیان نمی دهد . اقلیت آشوری در کشورهای عراق و سوریه از سوی داعش در اولویت حملات قرار دارند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.