در زمانی که اتحادیه ی اروپا در دوره ی سه ماهه ی اول خود توسط بلغارستان سرپرستی می شود ، در شهر سوفیا راه پیمایی حزب نازی در ۱۷ ماه فوریه ۲۰۱۸ برگذار شد که در آن یکی از احزاب وابسته به دولت کنونی شرکت داشت .

سال پیش ، پاول تنوو ، معاون وزیر توسعه منطقه پس از انتشار عکسی که در تعطیلات گرفته بود مجبور به استعفا گردید ، چرا که در مقابل مجسمه های ساخته شده از موم افسرهای گشتاپو به مانند رومی ها سلام نظامی می داد . سپس نوبت مقام عالی رتبه ی وزارت دفاع رسید که ایواو آنتونوف نام داشت ، که او نیز بخاطر سلام نظامی نازی ها در برابر تانک آلمانی های دوران جنگ دوم جهانی عکس گرفته بود . تا اینکه پلامن اوزونوو که مشاور امنیتی پرزیدنت سوسیالیست بلغارستان رومن رادوو بود ، مجبور به استعفا شد چرا که در عکسی ادای آدلف هیتلر را در آورده بود.

از ده سال پیش ، هر ساله تظاهراتی در ۱۷ ماه فوریه برگذار می شود که برای گرامی داشت خاطره ی ژنرال هریستو لووکوو می باشد که خود مبلغ افکار ضد یهودو سامی و همدست نازی ها بوده است . این تظاهرات توسط اتحادیه ی میهن دوستان حمایت می شود که جزو حذب ائتلافی دولت می باشد.

بویکو بوریسوو ، نخست وزیر بلغارستان ، پدر خوانده ی دو گروه اصلی مافیا در این کشور می باشد . او نماینده ی بلغارستان در شورای اتحادیه ی اروپا ست و رهبری آن را در سه ماهه ی سال ۲۰۱۸ به عهده دارد . او توانسته حمل قاچاق مواد مخدر و سلاح برای حمایت از القاعده و داعش در سوریه را مدیریت نماید .

دولت آلمان هیچ واکنشی به تظاهرات نازی ها در ۱۷ ماه فوریه نشان نداد . در واقع برلن از مدت ها پیش بویکو بوریسوو را می شناسد و از او حق سکوت می گیرد . او نیز در پاسخ به تمامی خواسته های اتحادیه ی اروپا تن می دهد . باید یادآوری نمود که یکی از مقامات عالی رتبه ی اتحادیه ی اروپا که دونالد تاسک نام دارد ، از دوستان دوران کودکی آنگلا مرکل می باشد.

اتحادیه ی اروپامدعی است که علت به وجود آمدنش، مبارزه با نازی ها و تضمین صلح در جهان بوده است .

احزاب نازی در دولت های لتونی ، اوکراین و بلغارستان کرسی دارند . همگی آنها توسط نازی سازمان سیا و سازمان ناتو برای مبارزه با شوروی به Stay behindهای شبکه های
وجود آمده اند . آنها از حمایت ایالات متحده و گاهی نیز آلمان به هنگام جنگ سرد ، برخوردار بوده اند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian