ولترشبکه

تظاهرات حزب نازی در سوفیا

+

در زمانی که اتحادیه ی اروپا در دوره ی سه ماهه ی اول خود توسط بلغارستان سرپرستی می شود ، در شهر سوفیا راه پیمایی حزب نازی در ۱۷ ماه فوریه ۲۰۱۸ برگذار شد که در آن یکی از احزاب وابسته به دولت کنونی شرکت داشت .

سال پیش ، پاول تنوو ، معاون وزیر توسعه منطقه پس از انتشار عکسی که در تعطیلات گرفته بود مجبور به استعفا گردید ، چرا که در مقابل مجسمه های ساخته شده از موم افسرهای گشتاپو به مانند رومی ها سلام نظامی می داد . سپس نوبت مقام عالی رتبه ی وزارت دفاع رسید که ایواو آنتونوف نام داشت ، که او نیز بخاطر سلام نظامی نازی ها در برابر تانک آلمانی های دوران جنگ دوم جهانی عکس گرفته بود . تا اینکه پلامن اوزونوو که مشاور امنیتی پرزیدنت سوسیالیست بلغارستان رومن رادوو بود ، مجبور به استعفا شد چرا که در عکسی ادای آدلف هیتلر را در آورده بود.

از ده سال پیش ، هر ساله تظاهراتی در ۱۷ ماه فوریه برگذار می شود که برای گرامی داشت خاطره ی ژنرال هریستو لووکوو می باشد که خود مبلغ افکار ضد یهودو سامی و همدست نازی ها بوده است . این تظاهرات توسط اتحادیه ی میهن دوستان حمایت می شود که جزو حذب ائتلافی دولت می باشد.

بویکو بوریسوو ، نخست وزیر بلغارستان ، پدر خوانده ی دو گروه اصلی مافیا در این کشور می باشد . او نماینده ی بلغارستان در شورای اتحادیه ی اروپا ست و رهبری آن را در سه ماهه ی سال ۲۰۱۸ به عهده دارد . او توانسته حمل قاچاق مواد مخدر و سلاح برای حمایت از القاعده و داعش در سوریه را مدیریت نماید .

دولت آلمان هیچ واکنشی به تظاهرات نازی ها در ۱۷ ماه فوریه نشان نداد . در واقع برلن از مدت ها پیش بویکو بوریسوو را می شناسد و از او حق سکوت می گیرد . او نیز در پاسخ به تمامی خواسته های اتحادیه ی اروپا تن می دهد . باید یادآوری نمود که یکی از مقامات عالی رتبه ی اتحادیه ی اروپا که دونالد تاسک نام دارد ، از دوستان دوران کودکی آنگلا مرکل می باشد.

اتحادیه ی اروپامدعی است که علت به وجود آمدنش، مبارزه با نازی ها و تضمین صلح در جهان بوده است .

احزاب نازی در دولت های لتونی ، اوکراین و بلغارستان کرسی دارند . همگی آنها توسط نازی سازمان سیا و سازمان ناتو برای مبارزه با شوروی به Stay behindهای شبکه های وجود آمده اند . آنها از حمایت ایالات متحده و گاهی نیز آلمان به هنگام جنگ سرد ، برخوردار بوده اند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.