ولترشبکه

ونزوئلا روابط دیپلماتیک خود را با ایالات متحده قطع می کند

+

ایالات متحده ، انتخاب شدن مجدد نیوکلاس مادورو را در ماه مه گذشته نپذیرفته اند ، اما خوان گوایدو ، رئیس جمهور خود خوانده را به رسمیت می شناسند (در تصویر ) . آنها از کلیه ی دولت های قاره ی آمریکا خواسته اند تا مانند آنها رفتار کنند ، اما تنها اعضای گروه لیما به آنها پیوسته اند .

از این رو ونزوئلا کلیه ی روابط دیپلماتیک خود را با ایالات متحده قطع کرده است .

سفارت ونزوئلا در واشنگتن بسته شده است و کلیه ی دیپلمات ها به کشور احضار شده اند . بر عکس ، ایالات متحده تنها خوان گوایدو را به رسمیت می شناسد ومیخواهد روابط دیپلماتیک خود را با وی حفظ نماید . آنها اقدام به کاستن پرسنل خود از کاراکاس نموده اند و کلیه ی شهروندان خود را برای بازگشت فرا خوانده اند .

ایالات متحده می خواهد وضعیتی مشابه جنگ داخلی در ونزوئلا به وجود آورد و از این رو به خود حق مداخله ی نظامی در کشورهای آمریکای لاتین را بدهد .

اتحادیه ی اروپا هنوز موقعیت خود را اعلام نکرده . هر چند اسپانیا در کودتای ونزوئلا نقش داشته و آلمان نیز قصد داردخوان گوایدو را به رسمیت بشناسد

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.