اتحادیه ی اروپا که هم گام با سیاست ایالات متحده عمل می کند- گاهی نیز از آن پیشی می گیرد- لیست جدیدی از شخصیت های ونزوئلایی را منتشر کرد که حساب های آنها را مسدود کرده [1]

برای نخستین بار ، اتحادیه ی اروپا در کنار افراد
حزب طرفداران چاوز ، رهبران مخالفان دموکرات این کشور را به جرم عدم انتخاب خوان گوایدو برای ریاست شورای ملی این کشور و اینکه او را رئیس جمهور موقت نخوانده اند تحریم کرد .

برای آنکه این تصمیم صورت قانونی داشته باشد ، اتحادیه ی اروپا اعلام کرد بسیاری از نمایندگان از ورود رئیس شورای ملی به پارلمان این کشور جلوگیری نمودند . این در حالی است که بسیاری از این نمایندگان به علت همکاری در کودتای ناموفق ۳۰ ماه آوریل ۲۰۱۹ ، مجرم شناخته شدند و از این بابت اعتراض نکردند . آنها از سوی دیوان عدالت این کشور از نمایندگی در مجلس محروم شدند که این موضوع با رضایت مخالفان ملی گرا صورت گرفت .

خوان گوایدو در میان اطرافیان خود ، چهره ای نامحبوب شده است و می داند که بدون مشارکت آنها هرگز انتخاب نخواهد شد . از این رو تصمیم گرفت با پخش تصاویری از خود به هنگام ورود به مجلس از طریق دیوار فلزی ( در حالیکه پیش از این از در ورودی وارد مجلس شده بود ) ، و خروج به همراه نمایندگان سابق ، در روزنامه ی مخالفان ( ال ناسیونال ) خود را منتخب آنها معرفی نماید . او روز بعد به مجلس باز گشت و در حالیکه کسی در آنجا حضور نداشت چند عکس برای نشان دادن پیروزی خود برداشت .

سه نفر از افراد مخالف هوگو چاوز که تحریم شده اند ، عبارتند از :
 لویز ادواردو پارا ریوروو ( رئیس مجمع عمومی )
 فرانکلین لئوناردو دوارته ( ( معاون رئیس مجمع عمومی )
 خوزه گرگوریو نوریگا فیگوئروآ ( معاون دون رئیس مجمع عمومی )

رئيس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو ، از اینکه توانست به کمک مخالفان خود بشتابد ، از مداخلات احمقانه ی اتحادیه ی اروپا ایراد گرفت و نماینده ی اتحادیه را ( ایزابل بریحانته پدروسا ) را از کاراکاس اخراج کرد .

هم زمان سفیر اسپانیا ( خسوس سیلوا ) را نیز از کشور بیرون کرد که به گفته ی وال استریت ژورنال در تاریخ ۲۶ ماه ژوئن در کودتای نافرجام شرکت داشت ( عملیات گدئون) بلافاصله خوان گوایدو این روزنامه ی آمریکایی را به علت همکاری با دولت ونزوئلا
محکوم نمود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian