ولترشبکه

خاورمیانه و ایالات متحده در وضعیت آماده باش

+

سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده ی سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوم ماه ژانویه ۲۰۲۰ در فرودگاه بغداد توسط نیروهای ایالات متحده به شهادت رسید . او بهترین نیروی نظامی ویژه در جهان شناخته می شده است .

ابو مهدی المهندس ، مقام دوم نیروهای مردمی ( حشد الشعبی ) نیز در این حادثه به شهادت رسید . حشد الشعبی هشتاد هزار نیروی ویژه ی ارتش عراق هستند که وفاداری خود را به ایران اعلام کرده اند .

این دو حادثه به دستور پرزیدنت دونالد ترامپ به حمله ی بدون هیچ کشته به سفارت ایالات متحده بوده است که توسط تظاهر کنندگان موافق ایران در بغداد صورت گرفت .

در پی این حادثه کلیه ی رهبران منطقه کاستن تشنجات را تقاضا کردند ، اما رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران خواستار انتقام از این عمل شد .

پس از این حادثه قیمت نفت بشکه ای ۳ ٪ گرانتر شد .

نیروهای قدس ( به مفهوم بیت المقدس در زبان فارسی ) هرگز در داخل ایران عملیاتی انجام نداده اند . آنها تنها در عراق ، لبنان ، سوریه ، فلسطین و یمن فعالیت کرده اند . تا زمانی که حاج قاسم سلیمانی از مقامات ایران خواست تا استراتژی نظامی خود را معطوف به هدف های مشخصی نمایند . از جمله : دفاع از کشور و گروه های شیعه در جهان و مبارزه با امپریالیزم .

در ایالات متحده برای نیروهای نظامی مخالف پرزیدنت ترامپ دریچه ای گشوده شد تا در صورت کشته شدن او در عملیات انتقام جویانه ، تقصیر را بر گردن نیروهای شیعه بیاندازند .ایران توانسته دشمنان خود را خارج از مرزهای خود از میان بردارد . اما هرگز علیه مقامات یک کشور اقدامی صورت نداده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.