نماینده دایمی جمهوریت عربی سوریه در ملل متحد، بشار جعفری، نامه یی را در مورد حمایت اردوی ترکیه از تروریزم جهانی، به سر منشی سازمان ملل و رییس شورای امنیت سپرد.

روز جمعه 21 مارچ 2014، درگیری های خشونت آمیزی در واحد مرزی کسب، جای که اردوی ترکیه از داخل شدن صدها تن مزدور خارجی عضو جبهه النصره (القاعده) و اردوی اسلامی (هوادار سعودی) به سوریه حمایت مینمود، رخ داد.

سفیر جعفری تاکید ورزید که ترکیه با فیصله نامه های 1267 (1999)، 1373 (2001) و 1624 (2005) در ضدیت قرار گرفته است. او از شورای امنیت تقاضا نمود تا این عملکرد ها را محکوم نماید.

ترکیه عضو ناتو میباشد.

وزیران خارجه فدراسیون روسیه و جمهوری مردم چین به نوبه خویش به این مسئله تماس گرفته و از پیروزی های این هفته اردوی عرب سوریه بر گروه های تروریستی، با تطبیق فیصله نامه های مربوط سازمان ملل، استقبال نمودند. سوریه شهر یبرود و کراک شوالیه ها را، با پاک کاری سرتاسر مرز لبنان از وجود تروریست های خارجی، آزاد ساخت.

در چارچوب تحقیقات جاری در مورد فساد و اختلاس در ترکیه، عدالت تثبیت نموده که صدراعظم چندین مرتبه بطور مخفیانه با دوست خویش یاسین القادی، که از جانب سازمان ملل به عنوان بانک دار القاعده [1] مورد پیگرد میباشد، دیدار نموده است.

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی

[1“اردوغان با یک بانک دار القاعده پنهانی دیدار کرده است”, ترجمه فرهاد بارکزوی, شبکه ولتر, 5 ژانويه 2014, www.voltairenet.org/article181647.html