نیویورک تایمز در تاریخ ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۶ گوشه هایی از سخنان ضبط شده میان وزیر امور خارجه ایالات متحده جان کری و اعضای ٬٬ مخالفین٬٬ دولت سوریه را پخش نمود . [1] این سخنان ، در ۲۲ ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ ، و در حاشیه ی مجمع عمومی سازمان ملل صورت می گرفت . صدای او در حالی شنیده می شد که اظهار تاسف می کرد که کنگره ی آمریکا حاضر نیست نیروهایی برای سرنگونی دولت عرب سوریه به آنجا بفرستد و به مخالفین گوش زد می کرد تا از نیروهای نظامی دیگری به جهت پیش برد کارها ی قدرت گیری خود بهره بگیرند.

گوشه های منتخب این گفتگوها از سوی نیویورک تایمز این تصور را ایجاد می کرد که وزارت امور خارجه دیگر قادر به حمایت از ائتلاف ملی نیروهای مخالف سوریه نمی باشد و از آنها می خواهد تا به دنبال حامیان دیگری باشند .

ضبط کامل این مصاحبه ی ۳۶ دقیقه ای در تاریخ اول ماه ژانویه ۲۰۱۷ توسط
The Last Refuge پخش گردید [2] . که در آن مفهوم مصاحبه به طور کامل تغییر کرده و متعاقباََ ثابت می کرد که انتخاب بخش های اولیه سخنانی که از سوی نیویورک تایمز منتشر گردید ، هدفش متهم نمودن دولت اوباما نبود ، بلکه به جهت حمایت از آن بود.

در ضبظ کامل مصاحبه ، می توان صدای وزیر امور خارجه را شنید که تایید می کند :
 هدف استراتژیک جنگی که از سال ۲۰۱۱ توسط دولت اوباما علیه جمهوری عرب سوریه صورت گرفت ، در جهت سرنگونی رژیم این کشور بود .
 دولت اوباما امیدوار بود تا داعش توان سرنگونی جمهوری عرب سوریه را به جای نیروهای ایالات متحده داشته باشد.
 دولت اوباما ، داعش را مجهز به سلاح نمود تا جمهوری عرب سوریه را سرنگون سازد.

این گذارش ضبط شده به ادعای افسانه ای انقلاب سوریه پایان می دهد ، هم چنین نبرد داعش علیه دولت های غربی را خنثا می کند . و اجازه می دهد تا درک بهتری از تیرگی و اختلافات موجود درون دولت اوباما و استعفای ژنرال مایکل فلین آشکار شود . در حقوق بین الملل ، حمایت از داعش ، بسیاری از قطع نامه ها ی شورای امنیت سازمان ملل را نقض می کند و خود جنایت علیه بشریت محسوب می شود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1Audio Reveals What John Kerry Told Syrians Behind Closed Doors”, Anne Barnard, The New York Times, September 30, 2016.