ولترشبکه

(لاورو) :عربستان سعودی از روند صلح روسیه در سوریه حمایت می کند

+

سرگئي لاورو ، وزیر امور خارجه ی روسیه با همتای خود و پادشاه سلمان در ریاض به تاریخ ۹ و ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ ملاقات کرد .

در گذارش پایانی ، دو طرف ، این موارد را ذکرکردند : ٬٬ مشاهده ی مسائل خاور میانه نشان داده که مخاصمات و بحران های ناشی از آن در مناطق استراتژیک ، به خصوص در سوریه ، یمن ، عراق و لیبی و در منطقه ی خلیج فارس و سرزمین های فلسطینی باید به صورت سیاسی و دیپلماتیک ، هر چه سریع تر حل شود .روسیه و عربستان سعودی تایید کردند که در ارتباط با اصل احترام گذاشتن خدشه ناپذیر بر حقوق بین الملل ، اقتدار و حفظ تمامیت ارضی کشورها ، هم چنین وحدت در تلاش های جامعه ی بین الملل در مبارزه علیه تروریزم و ایدئولوژی های افراطی ، دیدگاه مشترکی دارند . ٬٬

سرگئی لاورو سپس وارد کشور عمان شد . او در جلسه مطبوعاتی ، از سفر خود به عربستان گفتگو کرد و اعلام نمود : ٬٬ بله، من معتقدم که عربستان سعودی آماده ی حل بحران سوریه می باشد . این مسئله در روند گفتگوهای آستانه که طرح آن توسط روسیه ، ترکیه و ایران گذارده شد ، تایید گردید . در هنگام این نشست ، ما حمایت عربستان را از این طرح دریافت کردیم ، و متوجه شدیم که اراده ای برای همکاری وجود دارد تا مناطقی را از بحران خارج نماییم و طرح های پیشنهادی در آستانه را به مرحله ی عمل درآوریم . روند نشست آستانه ، به صورتی که ما امروزه شاهد آن هستیم ، مفید ترین حرکت برای پایان دادن به خون ریزی بوده ، و شرایطی را هموار ساخته تا بحران انسانی ناشی از آن حل شود و گفتگوهای سیاسی به وجود آید . آستانه مکان فعلی این گفتگوهای مستقیم میان دولت و مخالفین مسلح بوده است . به نظر من ، تمام کسانی که از این طرح حمایت می کنند نه تنها به موفقیت این روند توجه دارند ، بلکه به دنبال راه حلی برای پایان بخشیدن به بحران سوریه مطابق با قوانین بین المللی و تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل می باشند ٬٬ .

نشست آستانه می تواند به تاریخ نزدیک تر ۱۵ سپتامبر برگذار شود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.