یک‌شنبه ۵ ماه نوامبر ۲۰۱۷ ، سید حسن نصرالله در گذارش تلویزیونی مشاهدات خود را در ارتباط با نا متعارف بودن استعفای نخست وزیر لبنان سعد حریری از .هتل ریتز -کارلتون ریاض در حضور رسانه ی ٬٬ م ب اس ٬٬ بیان داشت او کشور عربستان را در دخالت در امور داخلی لبنان مسئول دانست .

روز دوشنبه ۶ ماه نوامبر ، وزیر امور خارجه ی عربستان عادل جوبیر ، از شبکه ی سی آن آن خبر داد که شلیک موشک از سوی شورشیان هوثی به فرودگاه ریاض در حکم آغاز جنگ بوده است . سپس معاون وی ، وزیر امور خلیج تامر ال سبحان ، در شبکه ی ال عربیه ، عنوان کرد که سخنرانی حسن نصرالله ٬ ٬٬اعلام جنگ به عربستان بوده است ٬٬.

بنا برگذارش شبکه ی تلویزیونی اسرائیل ۱۰ ، دولت ناتانیاهو در بعد ازظهر آن : روز خطاب به تمام سفارت های خود درخواست کرده
-  تا در نزد دولت هایی که درآنجا سفارت دارند ، لابی نمایند تا نقطه نظر اسرائیل را در رابطه با استعفای نخست وزیر لبنان ، سعد حریری ، باز گو نمایند . این اقدامی بسیار نادر است .
- آن‌ها باید در آن کشورها ثابت کنند که استعفای نخست وزیر لبنان نشان می‌دهد ایران و حزب الله تا چه برای امنیت لبنان خطرناک می‌باشند .
- همچنین نشان دهند که حضور حزب الله در لبنان به هیچ وجه نمیتواند در این کشور ثبات بر قرار نماید .
- آن‌ها باید از عربستان در جنگ علیه شورشیان هوثی یمن حمایت کنند و ثابت کنند که شلیک موشک به فرودگاه ریاض سبب شده تا فشارها علیه ایران و حزب .الله بیشتر شود

از این رو شبکه‌های جهانی اخبار ، استعفای سعد حریری را جدا از تحرکات درون قصر های سعودی عنوان می‌کنند ، در حالی که بر عکس تمام شواهد از آن زمان نشان می‌دهند که استعفای او ناشی از همین تحرکات درون قصر های سعودی بوده است و حسن نصرالله را در این رابطه بر حق می‌شناسند .

اسرائیل قصد حمله ی مجدد به حزب الله را ندارد ، چرا که خطر نظامی و دیپلماتیک در این رابطه را می‌داند . اما بنیامین ناتانیاهو ، عربستان سعودی را برای حمله به جبهه ی مقاومت لبنان تشویق می‌کند و اذهان بین‌المللی را در این رابطه آماده می‌سازد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian