ولترشبکه

روسیه ، فرانسه را به سوریه باز می گرداند

+

به هنگام نشست پرزیدنت پوتین با هم تای فرانسوی خود به هنگام فینال جام جهانی فوتبال در مسکو در تاریخ ۱۵ماه ژوئیه ۲۰۱۸ ، پرزیدنت ماکرون اذعان داشت که غرب در جنگ با سوریه بازنده شده . و در همان حال خواست تا کشورش عملیات بشردوستانه را در سوریه ادامه بدهد .

جزییات عملیات بشر دوستانه دو طرفه ، طی گفتگوی تلفنی میان دو رهبر در ۲۱ ماه ژوئیه صورت گرفت .

تا کنون عملیات بشردوستانه ی فرانسوی تنها متوجه شورشیان می شد ، که به مفهوم ساکنین مناطق کنترل شده توسط عناصر جهادی بوده است .

در پشت پرده ی تلاش های بیشمار بشر دوستانه ی غربی و به خصوص فرانسوی ، به سوریه ، انتقال سلاح و ابزار جنگی بوده : به همین علت نیز جمهوری عرب سوریه بارها درخواست ضبط این محمولات را نموده بود .

نیروهای ویژه ی فرانسوی عناصر جهادی را در تمام طول جنگ سوریه حمایت می کردند ، به استثنای سه ماه آخر دوران ریاست جمهوری نیکولا سارکوزی .

هواپیمای آنتونو ۱۲۴ ارتش روسیه ، ۴۴ تن کمک بشر دوستانه را از شاتوروو ( مرکز فرانسه ) دریافت کرد و آنها را به پایگاه نظامی روسیه حمیمم ( غرب سوریه ) منتقل نمود . این محموله توسط ارتش روسیه ، تحت نام فرانسه ، به غوطه ی شرقی ارسال خواهد گشت .

به نظر می رسد که روسیه حامی بازگشت فرانسه به سوریه باشد ،با وجود آنکه این کشور جنایات زیادی را در آن منطقه مرتکب شده است .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.