ولترشبکه

آنتونیو گوترش و ٬٬ اخبار جعلی ٬٬ در ارتباط با پیمان مهاجرت

+

بیش از ۱۵۰ کشور ، برای شرکت در کنفرانس پیمان جهانی برای مهاجرت مطمئن ، منظم و قانونی در مراکش دعوت شده بودند (این سند به زبان انگلیسی با نام پیمان (Pacte mondialجهانی نام گذاری شده است ، و سازمان ملل آن را به صورت نامیده است .

در مقدمه ، دبیر کل سازمان ملل ، آنتونیو گوترش ،اطلاعات جعلی در ارتباط با این پیمان را بیان داشت . همچنین اعلام کرد که این نوشته برای دولت ها ایجاد محدودیت نمی کند و حق حاکمیت ملی آنها را مخدوش نمی سازد .

اما موضوع این بوده : که این پیمان که قرار نیست حق حاکمیت ملی کشوری را مخدوش نماید ، باعث می شود تا متن های بین المللی بر متن های ملی ارجحیت داشته باشند .

اصطلاح ٬٬ عدم محدود سازی ٬٬ به این مفهوم است که دولت های امضا کننده نخواهند توانست در سیاست قانونگذاری خود رفرم هایی در این رابطه ایجاد نمایند . اما برای شاکیان این امکان وجود خواهد داشت تا بتوانند برتری متن های بین الملل را بر حقوق ملی را نشان دهند ، و آنها را وادار به اجرای پیمان نمایند .

همین موضوع باعث گردید تا ۱۹ کشور ( اتریش ، استرالیا ، بلغارستان ، شیلی ، کروآسی ، دانمارک ، استونی ، ایالات متحده ، اسرائیل ، مجارستان ، لتونی ، هلند ، لهستان ، جمهوری دومینیکن ، چکیا ، سربی ، اسلواکی ، اسلونی ، و سوئیس ) در این کنفرانس شرکت نکنند .

شورای فدرال سوئیس به این اجلاس آمد ، اما بلافاصله از آن خارج شد .

بلژیک در ارتباط با اهمیت این پیمان تردید دارد ، چرا که برعکس ادعای آقای گوترش ، متن آن موضوع ساده ای نیست . در بروکسل ، شارل میشل ، نخست وزیر ، برای امضای این متن ، مجبور به دور زدن قوانین اساسی شد : بخشی از ائتلاف و سازمان اطلاعات ایالات متحده ، که از امضای این پیمان سر باز زدند ، مجبور به استعفاشدند . چرا که دولتی که در اقلیت قرار می گرفت ، می توانست سقوط کند . شارل میشل ، نخست وزیر ،با حفظ مقام خود ،پادشاه را به هنگام جابجایی وزرا از این موضوع مطلع ساخت . او به مراکش سفر کرد ، در حالی که از پارلمان رای اعتماد دریافت نکرده بود .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.