ولترشبکه

از قرار داد سری میان مصر و اسرائیل علیه داعش خبر می دهد NYT

+

به گفته ی نیویورک تایمز ، اسرائیل و مصر قرار داد سری برای نابودی هواپیمای روسی در سحرای سینا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ با یک دیگر بسته بودند [1].

دو کشور ، علیه داعش در سحرای سینا در حال مبارزه می باشند . کمی بیش از دو سال است که نیروی هوایی اسرائیل حملاتی به مقر عناصر جهادی در کشور مصر انجام داده است .

این خبرکذب از سوی روزنامه ی آمریکایی برای آن بوده تا نشان دهد اسرائیل در مدت ها پیش و در هر شرایطی با عناصر جهادی در حال مبارزه است ،

از سال ۱۹۷۸ ، اسرائیل از جانب ایالات متحده ، به اخوان مسلمین ، سلاح می Cycloneفرستاد : ( در افغانستان ، علیه شوروی در عملیات و در بوسنی هرزگوین و در کوزوو نیز مبادرت به ارسال سلاح نمود . همچنین در سوریه در عملیات ( همسایه ی نیکو )). اسرائیل در عین حال مانند عربستان سعودی ، به طور شدید با فعالیت های اخوان مسلمین مبارزه می کند ،به .خصوص در سرزمین فلسطین علیه ی حماس

به نظر می رسد که این افشا گری تغییر مسیر رسمی سیاست اسرائیل در برابر سازمان های تروریستی باشد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] “Secret Alliance : Israel Carries Out Airstrikes in Egypt, With Cairo’s O.K.”, David D. Kirkpatrick, The New York Times, February 3, 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.