ولترشبکه

هند در طرح ضد چینی ایالات متحده شرکت نخواهد کرد

+

دولت نارندرا مودی اظهار داشت ، هند در طرح گفتمان امنیتی چهارسویه شرکت نخواهد کرد .QSD - Quads

این پروژه توسط دولت بوش پسر طراحی شده بود .این طرح عبارت بود از متحد ساختن ژاپن ، استرالیا و هند برای برخورد با نفوذ چین در اقیانوس آرام . این طرح پس از آنکه پرزیدنت چی پروژه ی ٬٬ جاده ی ابریشم ٬٬ را مطرح کرد ، در سال ۲۰۱۰ شکست خورد . استرالیا در آن زمان ترجیح داده بود تا بخاطر مسائل امنیتی با بیجینگ همکاری خود را ادامه دهد . در سال ۲۰۱۷ طرح ( ک و آ د س ) بار دیگر به علت تغییراتی که در دولت کانبرا اتفاق افتاد مطرح شد .

نخست وزیر استرالیا مالکوم تورنبول در تاریخ ۲۴ فوریه ی ۲۰۱۸ به کاخ سفید آمد تا بار دیگر این طرح را احیا کند . در ۳۰ ماه مه ، وزیر دفاع ایالات متحده جیم متیس ، تغییر نام داد .US IndoPaComفرماندهی ایالات متحده را در اقیانوس آرام به صورت تا شاید با هند بتواند زبان مشترکی پیدا کند .

با این حال ، پروژه ی استقرار پایگاه های دریایی در اقیانوس آرام در ساحل هند ، به نظر می رسد غیر قابل اجرا باشد . دهلی نو ، مناظره ی لفظی ضد چینی هندو ها را کنار   . و به استراتژی جنبش عدم تعهد که توسط حزب کنگره حمایت BJP Modiگذاشته می شود ، پیوسته .

و به این صورت او حاضر نشده در طرح ضد چینی پنتاگون شرکت کند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.