وزیر امور خارجه ی لبنان ،جبران بازیل ، هیئت دیپلماتیک کشورش را در نخستین روز ماه اکتبر در بیروت فرا خواند . او در حضور افسران و درجه داران ارتش ، تمامی اتهامات بنیامین ناتانیاهو را در تریبون سازمان ملل رد کرد .

به گفته ی ناتانیاهو ، حزب الله دارای سه پیگاه برای ارسال و تکمیل موشک ، در محله ی شیعه نشین ، مجاور فرودگاه بین المللی رفیق حریری دارد .

اقای بازیل نسبت به اتهامات اسرائیل هشدار داد و گفت که این امر برای صحه گذاری به حمله ای آتی است . همچنین اضافه کرد که از ابتدای سال میلادی ، اسرائیل حدود ۱۴۱۷ مرتبه به حریم هوایی و دریایی لبنان تجاوز کرده است ، و تا کنون ، ۲۸ رای شورای امنیت را زیر پا گذاشته .

وزیر امور خارجه ی لبنان از مهمانان خود خواست تا به محل مورد ادعا حضور یابند و خود از نزدیک محل را مشاهده کنند . یکی از این پایگاه های ذکر شده ، تنها زمین گلف می باشد که از سوی بسیاری از دیپلمات ها ، محلی است آشنا ، و همه ی آنها به خوبی می دانند که هیچ پایگاه سری در آنجا وجود ندارد .

سفیر ایالات متحده ، در این کنفرانس خبری حضور نیافت و حتا به محل پایگاه های مورد ادعا نرفت .

بازیگران دغل دفتر ریاست جمهوری ناتانیاهو ، اعلام کردند ، مشاهده ی محل ، نمی تواند مسئله را حل کند ، و حزب الله سه روز فرصت دارد تا از آنجا خارج شود ( همچنین سیلوهای موشک انداز را پر کنند ؟ )

ناتانیاهو در خطابه ی خود در سازمان ملل ، اعلام کرده بود توانسته مکان سری اخفای وسایل ساخت بمب اتم در تهران را کشف کند . خبر نگاران به محل شتافتند ، اما با یک کارخانه ی قالی شویی مواجه شدند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian