ولترشبکه

اتهامات ناتانیاهو علیه لبنان با وجود واقعیات موجود تکذیب شد

+

وزیر امور خارجه ی لبنان ،جبران بازیل ، هیئت دیپلماتیک کشورش را در نخستین روز ماه اکتبر در بیروت فرا خواند . او در حضور افسران و درجه داران ارتش ، تمامی اتهامات بنیامین ناتانیاهو را در تریبون سازمان ملل رد کرد .

به گفته ی ناتانیاهو ، حزب الله دارای سه پیگاه برای ارسال و تکمیل موشک ، در محله ی شیعه نشین ، مجاور فرودگاه بین المللی رفیق حریری دارد .

JPEG - 35.3 kb

اقای بازیل نسبت به اتهامات اسرائیل هشدار داد و گفت که این امر برای صحه گذاری به حمله ای آتی است . همچنین اضافه کرد که از ابتدای سال میلادی ، اسرائیل حدود ۱۴۱۷ مرتبه به حریم هوایی و دریایی لبنان تجاوز کرده است ، و تا کنون ، ۲۸ رای شورای امنیت را زیر پا گذاشته .

وزیر امور خارجه ی لبنان از مهمانان خود خواست تا به محل مورد ادعا حضور یابند و خود از نزدیک محل را مشاهده کنند . یکی از این پایگاه های ذکر شده ، تنها زمین گلف می باشد که از سوی بسیاری از دیپلمات ها ، محلی است آشنا ، و همه ی آنها به خوبی می دانند که هیچ پایگاه سری در آنجا وجود ندارد .

سفیر ایالات متحده ، در این کنفرانس خبری حضور نیافت و حتا به محل پایگاه های مورد ادعا نرفت .

بازیگران دغل دفتر ریاست جمهوری ناتانیاهو ، اعلام کردند ، مشاهده ی محل ، نمی تواند مسئله را حل کند ، و حزب الله سه روز فرصت دارد تا از آنجا خارج شود ( همچنین سیلوهای موشک انداز را پر کنند ؟ )

ناتانیاهو در خطابه ی خود در سازمان ملل ، اعلام کرده بود توانسته مکان سری اخفای وسایل ساخت بمب اتم در تهران را کشف کند . خبر نگاران به محل شتافتند ، اما با یک کارخانه ی قالی شویی مواجه شدند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.