ولترشبکه

نقابی است بر آزمایشات پنتاگون ؟ نقابی است بر آزمایشات پنتاگون ؟ Gilead Sciencesجنایات

+

Sovaldi - (Sofosbuvir)سازمان جیلاد ساینس ، به طور مصمم آزمایشات داروی ضد هپاتیت س خود را با زیر پا نهادن اصول بین المللی و بر خلاف خواسته ی بیماران ، از سرگرفته است .

بیست و چهار بیمار در ماه دسامبر ۲۰۱۵ ، در اثر تست های لابراتوار شاخه ی گرجی کارخانه ی ایالات متحده ، فوت کردند . با این حال ، جیلاد ساینس تصمیم دارد آزمایشات خود را بدون مطلع ساختن اشخاص مورد آزمایش قرار دهد ، بی آنکه آنها از مرگ اشخاص مورد آزمایش سابق مطلع باشند ، به تازگی ۴۹ نفر فوت کرده اند . وزیر سابق امنیت ملی گرجستان ، ایگور گیورگادزه ، با تکیه بر اسناد و مدارک ، این موضوع را فاش نمود .

داروی سووآلدی ، به مبلغ ۴/۸۹ دلار آمریکایی در هند به فروش رفته ، در حالی که در ایالات متحده قیمت آن ۱۰۰۰ دلار می باشد. دوزاده هفته دوران معالجه ، حدود ۷۰۵ یورو در هند ، و ۲۸۷۰۰ یورو در اتحادیه ی اروپا و ۸۴۰۰۰ دلار در ایالات متحده ، برآورد شده است .

وزیر سابق دفاع ایالات متحده ، دونالد رامسفلد ، مدیر عامل این کارخانه ی دارویی و از سهام داران عمده ی آن می باشد .

در ۱۹۹۷ ، دونالد رامسفلد توانسته بود دارویی ضد آبله را مورد تایید قرار دهد ، و سپس مولکول آن را در تحقیقات پنتاگون در رابطه با تروریزم بیولوژیک وارد نماید ، و اینگونه حق امتیاز نجومی دریافت کند . در ۱۹۹۸ ، او توانسته بود بیل کلینتون را برای بمباران کارخانه ی داروسازی رقیب با نام ال-شیفا ترغیب نماید ، با این بهانه که کارخانه ی مذبور در حال تولید بمب شیمیایی برای القاعده می باشد . ( این کارخانه داروی ضد ایدز تولید می کند ، که نسخه برداری از داروی مشابه جیلاد ساینس می باشد ) در ۲۰۰۱ ، دونالد رامسفلد زمانی که به مقام وزارت دفاع دست یافت ، جیلاد ساینس ، در حملات آنتراکس ، داروهای ضد آبله به پنتاگون عرضه کرد.

ایگور کریلوف ، فرمانده ی نیروهای روسی محافظت رادیولوژیک ، مواد شیمیایی و بیولوژیک ، از اینکه ازمایشات داروی سووآلدی در واقع تحقیقات غیر قانونی نظامی پنتاگون می باشد ، مظنون است .

OIACبرای سناتور روسی ایگور موروزو ٬٬: سازمان منع سلاح های شیمیایی باید ایالات متحده را وادار نماید تا به طور علنی داده های تولید سلاح های بیولوژیک و تست هایی که روی انسان های زنده انجام می شود را ارائه دهد . چنانچه این موضوع نتواند دراین سازمان حل شود ، باید بلافاصله پرونده ی آن را به شورای امنیت سازمان ملل تقدیم کرد . ٬٬

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.