ولترشبکه

جرارد اشرودر اشغال آلمان توسط ایالات متحده را محکوم کرد

+

صدر اعظم سابق آلمان جرارد اشرودر ، در سال ۲۰۰۳ مخالف انهدام عراق توسط ایالات متحده شد ، که ادعا می کرد این کشور در حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ دست داشته است و اینکه قصد داشت با موشک های بالستیک ایالات متحده را بمباران شیمیایی نماید .

او کشورش را به فدراسیون روسیه نزدیک کرد و از ساختن لوله ی گاز نورد استریم در دریای بالتیک حمایت کرد . هدف او رساندن گاز به آلمان با دور زدن اوکراین بوده است ( که در آن زمان نیز کشور بی ثباتی بوده است ) . زمانی که او از عرصه ی سیاست خارج شد ، رئیس کنسرسیوم ساخت نورد استریم گردید سپس در سال ۲۰۱۷ به گازپروم پیوست .

در مصاحبه ای با تلویزیون آلمان ان-تی وی ، جرارد اشرودر اعلام کرد : ٬٬ ما نمی توانیم اجازه بدهیم تا با ما مانند کشوری تحت اشغال رفتار نمایند . زمانی که من از رفتار سفیر ایالات متحده در آلمان مطلع شدم ( ریچارد گرونل ) ، به نظرم رسید که او خود را افسر اشغالگر به حساب می آورد ، و نه سفیر ایالات متحده در کشوری مستقل ٬٬ .

آقای گرونل در مصاحبه ای با بریت بارت اعلام کرده بود که در سیاست داخلی آلمان مداخله خواهد کرد و حزب خاصی را به قدرت خواهد رساند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.