ولترشبکه

سفر بشار اسد به ایران

+

رئیس جمهور سوریه بشار اسد ، به طور رسمی به ایران سفر کرد . این نخستین سفر خارجی او پس از روسیه است که از آغاز مخاصمات علیه کشورش در سال ۲۰۱۱ انجام می دهد . بر عکس اشارات رسانه های غربی ، روابط میان سوریه و ایران پیوسته از پیچیدگی خاصی برخوردار بوده ، چرا که سیستم سیاسی ایران دو قطبی است .رهبر انقلاب آیت الله علی خامنه ای از سوریه در چارچوب سیاست ضد استعماری امام خمینی حمایت کرده . بر عکس شیخ حسن روحانی تنها قصد داشته تا از اقلیت شیعه در سوریه حمایت کند و نه از کل این کشور .

ژنرال قاسم سلیمانی نیز ، فرمانده نیروی سپاه قدس ، در این دیدار شرکت داشته است .

پاسداران انقلاب ( که از ارتش منظم ایران تابع پرزیدنت شیخ حسن روحانی جدا می باشند ) درطی چند سال اول جنگ در سوریه ، هزاران کشته داشتند . موقعیت فعلی آنها تفاوت کرده است .

پرزیدنت شیخ حسن روحانی از ٬٬ قهرمان عرب ٬٬ تقدیر نمود ، به صورتی که میان خود و پرزیدنت بشار اسد که ایرانی نیست تفاوت قائل شود .

در طی سفر بشار اسد ، وزیر امور خارجه ی ایران محمد جواد ظریف استعفای خود را اعلام کرد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.