در پی حمله ی احتمالی روسیه به اوکراین ، بخشی از کارکنان سفارت ایالات متحده در شهر کی یو ومقامات اروپا یی به سطح چهار نفر تقلیل پیدا کردند. این هشدار برای شهروندان آمریکایی است تا به اوکراین سفر نکنند . انگیزه ی خروج کارکنان سفارت بریتانیا نیز به همین علت اعلام شد . این عملیات جنگ روانی را در پی دارد که هدف آن ایجاد هشدار و تشدید تنش بیشتر و حتی خطر حمله ی ایالات متحده و سازمان ناتو بر کشور روسیه را در پی دارد .ایالات متحده در حال بررسی استقرار چندین هزار سرباز، کشتی جنگی و هواپیمای در کشورهای ناتو در منطقه بالتیک و اروپا با ارسال ۴۰۰۰ سرباز به لهستان و استقرار دآئمی آنها در منطقه ی بالتیک می باشد . آنها با راه آهن ویژه به اوکراین برده شده اند . نیروهای مسلحی که از سالها پیش توسط مستشاران و مربیان ویژه آموزش دیده اند . واشنگتن از سال گذشته تسلیحاتی به استونی ارسال نموده ، و اجازه داده تا لتونی ، لیتوانی نیز تسلیحات آمریکایی دریافت کنند . سایر تسلیحات توسط انگلستان و جمهوری چک تامین می شود . نیروهای ائتلاف ناتو در حال آماده سازی نیروهای مسلح در آماده باش در منطقه ی شرق اروپا هستند .ایتالیا نیز با جنگنده بمب افکن هایی تقویت شده که توسط سازمان ناتو از رومانی ارسال می شوند . همینطور نیروی دریایی ناتو و جنگنده بمب افکن های آن به بلغارستان برده شده اند . هلند نیز در حالت آماده باش بسر می برد. رزمایش بزرگ نیروی دریایی ناتو ( اف ۱۶ ) نیز در بلغارستان برگزار می شود. دانمارک جنگنده های ( اف ۳۵) در اختیار دارد و فرمانده ناوگان ششم با مقری در ناپل و پایگاهی در گاتا در اماده است . ناو هواپیما بر هسته ای آمریکا ( هری ترومن ) با گروه هسته ای در این رزمایش ۱۲ روزه شرکت می کنند تا آتلاف خود را در برابر تهدید فرضی روسیه نشان دهند .

بلافاصله پس از این رزمایش ، ( عملیات سه ناو هواپیما بر فرانسه شارل دو گل ) که دارای کلاهک هسته ای است وارد دریای آدریاتیک خواهد شد . ناو هاری ترومن جنگنده های ( اف ۳۵ ) را در عرشه ی خود دارد . این عملیات در برابر روسیه صورت می گیرد .

تا زمانی که سازمان ناتو قصد دارد روسیه را برای عقب نشینی بترساند ، وزرای امور خارجه ی اتحادیه ی اروپا ( ایتالیا . پیترو بناسی ) همراه وزیر امور خارجه ایالات متحده ( بلینکن ) و ۲۱ عضو سازمان ناتو تحت فرماندهی ایالات متحده هشدار دادند که هر گونه تجاوز نظامی به اوکراین را پاسخ خواهند داد .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian