شرکت اینوواتیو اند ستراتیجی (InCoStrat) که توسط MI6 به منظور سازماندهی پروپاگند ناتو در خصوص سوریه [1] ایجاد گردیده، ویدیو و عکس یک کودک بنام عمران دقنیش (۵ ساله) را در یک امبولانس در حلب که توسط کلاه سفیدان نجات داده شده بود، انتشار داد. این فیلم مستند در سراسر جهان منتشر شد و سرمقاله بخش اعظم روزنامه های بلاک غرب را تشکیل داد. فیلم نامبرده به سمبول قتل عام کودکان توسط «رژیم بشارالاسد و یا متحدان روس وی مبدل شده است».

به قول InCoStrat – که پیش از این هم عکس ایلان کوردی را که در هنگام عبور از مدیترانه، بیجان در یک ساحل ترکیه بدست آمده بود؛ نشر نموده بود – منزل دقنیش بمباران شده و پدر و مادرش به قتل رسیده اند.

کلاه سفیدان یک سازمان غیر دولتی « NGO » است که زیر پوشش سی آی ای (ایالات متحده)، MI6 (بریتانیا) و IDB (هالند) فعالیت میکند.

به قول آژانس اسوشیتد پرس ایالات متحده، عکس عمران دقنیش توسط محمود رسلان گرفته شده، که گزارش هایش بطور گسترده توسط همین آژانس و رسانه های غربی نقل قول و نشر میشوند.

محمود رسلان یک جهادیست از گروه حرکت نورالدین الذکی است (که مورد حمایت سی آی ای میباشد و آمریکا برایش موشک های ضد تانک (BGM-71 TOW را تحویل داده است.)

درست یک ماه پیش، بتاریخ ۱۹ جولای ۲۰۱۶، محمود رسلان به دستان خودش یک کودک فلسطینی بنام عبدالله تایثیر ال عیسی (۱۲ ساله) را سر برید.

کودکان که خود حق انتخاب هیچ جناح را ندارند، همواره قربانی جنگ ها میشوند. عکس و چهره های آنها را بدون هیچ متن و مضمون مورد استفاده قرار دادن عبارت از یک عمل پروپاگند است که هدف آن وارونه جلوه دادن حقیقت و اشکال در درک آن میباشد [2].

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی

[1“چگونه بریتانیا جهادی ها را به نمایش میگذارد”, ترجمه فرهاد بارکزوی, شبکه ولتر, 21 مه 2016, www.voltairenet.org/article191860.html

[2“فن آوری تبلیغات نظامی مدرن”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 19 مه 2016, www.voltairenet.org/article191834.html