ولترشبکه

کانادا جبهۀ النصرت را به عنوان سازمان تروریستی اعلام کرد

+

استیون بلانی 1)  [1] وزیر محترم امنیت عمومی و حفاظت مدنی کانادا، روز 8 نوامبر 2012 اعلام کرد که دولت گروه جبهۀ النصره لأهل الشام ( مشهور به جبهۀ النصرت) و ال-مواقی ان بیل دیما 2)  [2] را در فهرست سازمان های تروریستی به ثبت رسانده که بر اساس کد جنائی با آن برخورد خواهد شد.

این تصمیم در وضعیتی اعلام شدکه رهبر تاریخی القاعده، أیمن الظواهری نیروهایش را در سوریه بازسازی می کند. طی ماه سپتامبر، دو ارتشی که آن را نمایندگی می کرد «اماران اسلامی در عراق و در سوریه» و جبهۀ پشتیبانی از مردم شام از اتحاد ملی سوریه جدا شد و آنهائی را که خواستار شرکت در کنفرانس ژنو 2 هستند را خیانت کار اعلام کرد. 7 نوامبر، أیمن الظواهری فرمان انحلال دو ارتش امارات اسلامی در عراق و سوریه را صادر کرد و تنها نمایندگی جبهۀ النصرت در سوریه را به عنوان نمایندۀ معتبر او بازشناسی کرد.

آنهائی که با خون امضا کردند القاعده را در مالی نمایندگی می کنند. ماه ژانویه، واقعۀ گروگان گیری گسترده در امیناس (16 تا 19 ژانویه 2013 در مرکز صنعتی گاز تیگنتورین در الجزائر) را به وجود آوردند.

11 دسامبر 2012، ایالات متحده پشتیبانی هایش را از جبهۀ النصرت متوقف کرد و این سازمان را تروریست اعلام کرد. سپس، دیگر اعضای ناتو به تدریج از موضع گیری ایالات متحده پی روی کردند. عملا، ناتو در سوریه تنها از ارتش آزاد سوریه پشتیبانی می کند که هرگز چیزی بجز نمایندۀ ارتش ترکیه نبوده و نیست.

در آدرس زیر خوانندگان می توانند فهرست به روز شدۀ کانادا را مشاهده کنند. http://www.securitepublique.gc.ca/c...

ترجمه توسط
حمید محوی

[1] Steven Blaney

[2] al-Muwaqi’un Bil Dima نام این گروه به فارسی به احتمال زیاد در اینجا اشتباه است. متأسفانه نام عربی آن را نیافتن و از روی تلقط لاتین به فارسی ترجمه کردم.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.