با تبصره روی حادثه تجاوز های سال نو، هایکو ماس وزیر عدلیه و حمایت از مستهلکان فدرال آلمان اعلان کرد: « زمانیکه چنین یک خیل بزرگ برای قانون شکنی تجمع میکنند، به یک شکل نی به یک شکل دیگر این حرکت برنامه ریزی شده به نظر میرسد. هیچ کسی به من گفته نه میتواند که این عمل هماهنگ شده و از پیش آماده شده نبود. »

در شب سال نو ترسایی، گروه های از افراد خارجی در شهر های کلن، بیلفلد، شتوتگارت و هامبورگ به زنان حمله ور شده و اعمال تجاوز جنسی نمودند. عمده ترین این فعالیت ها در شهر کلن ثبت شدند که در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تن را شامل میشود و ۵۰۰ شکایت تا اکنون ارایه و ثبت شده اند که پیش از نیم آن با ادعای تجاوز جنسی میباشد.

هایکو ماس یک شخصیت چپی میباشد. او عضو س. پ. د. (حزب سوسیالیست آلمان، م.) است که فعالیت های سیاسی خود را زیر نظر اسکار لفانتن آغاز کرده بود. او نخستین کسی است که در پشت این جنایت ها موجودیت یک سازمان را برملا کرده است، در حالی که رسانه ها مهاجران غیر قانونی و پناه جویان را متهم مینمایند که چنین خشونت ها را مرتکب شده اند.

در میان افراد که مورد سوً ظن پولیس آلمان قرار دارند، جوانی است که به عنوان متقاضی پناهنده گی بتاریخ ۳۱ جنوری ۲۰۱۱ در کشور رومانیا، بتاریخ ۸ اپریل ۲۰۱۱ در کشور اتریش، بتاریخ ۱۴ اکتوبر ۲۰۱۱ در کشور ایتالیا، بتاریخ ۸ جنوری ۲۰۱۳ در کشور سویس، و در سال ۲۰۱۳ به دلیل دزدی مسلحانه در فرانسه دستگیر و بتاریخ ۷ جنوری ۲۰۱۴ به عنوان متقاضی پناهنده گی در آلمان ثبت شده، که سپس در این کشور به دلیل تجاوز جنسی به حبس رفته و در فبروری سال ۲۰۱۵ بار دیگر در کشور رومانیا دستگیر و بتاریخ ۱۷ مارچ همان سال در سویدن، در ماه اگست ۲۰۱۵ بار دوم در آلمان دستگیر شده است.

بر مبنای اطلاعات تمام این دوسیه ها (پرونده ها)، این فرد بنام های ولید صالحی یا صلاح علی با تابعیت مراکش، تونس یا سوریه و یا حتا گرجستان معرفی شده است. او بتاریخ ۷ جنوری ۲۰۱۶ از جانب پولیس فرانسه، در حالی که ساطور بدست، بالای کمیساریای پولیس محل بنام قطره طلا (در شهر پاریس) با نعره الله اکبر، حمله ور شده بود، مورد اصابت قرار گرفت.

گرد میولر وزیر فدرال آلمان در امور همکاری اقتصادی و انکشاف، به نوبه خویش با اعلان اینکه « تنها ۱۰ ٪ از پناه جویان سوریه و عراق تا اکنون به اروپا وارد شده اند و از ۸ تا ۱۰ میلیون دیگر در راه میباشند » به این ابهام افزایش بیشتر بخشید. ارقام که پیشبینی مینمایند که تمام پناه جویان سوریه و عراق آرزو دارند تا به اروپا وارد شوند.

گرد میولر شخصیت است از حزب سی اس یو که در دولت ائتلافی آلمان مسئول اداره بحران مهاجرت میباشد. او رهبری نشست های بین المللی در مورد مهاجران سوریه و عراق را معاونت کرده است. او از مسئولیت قطر در حمایت از سازمانهای تروریستی یاد کرده است.

در نهایت، بتاریخ ۷ جنوری سال ۲۰۱۶، آقای روبرت فیکو صدراعظم کشور سلواکیا بار دیگر بر ضد سیاست سهمیه بندی اتحادیه اروپا قرار گرفت که بار نخست هم نامبرده به محکمه اتحادیه اروپا شکایت برده بود. او با پیوند دادن میان « وارد شدن دسته جمعی مهاجران، حملات پاریس و حوادث تازه در آلمان »، چنین اعلان نمود: « سهمیه موقت تنها به تعداد ۲۰۰۰ پناهجو [در سلواکیا] را پیشبینی نموده است، اما بر مبنای سیستم سهمیه دایمی، میتوان از ۵۰۰۰۰ پناهجو حرف زد. این بطور اتوماتیک یک اجتماع متراکم با تمام انواع خطر های که ما در دیگر کشورها مشاهده نمودیم را میتواند بوجود آورد. »

روبرت فیکو شخصیت چپی است که با ملی گرایان ضد مجاری ائتلاف نموده و همین باعث گردید تا از حزب سوسیالیست اروپا اخراج گردد.

از چندین هفته به این سو، اروپایی ها دریافته اند که در میان سوری ها و عراقی های که دسته جمعی به خاک آنها هجوم آورده اند، مزدوران فرار کرده از بمباران اردوی روسیه، نیز قرار دارند.

ترجمه توسط
فرهاد بارکزوی