ولترشبکه

را زیر پا می گذارد : واشنگتن ، مسکو ، یا هر دو INF چه کسی پیمان

+

در پی جلسه ی وزرای دفاع ناتو در ۴ اکتبر ۲۰۱۸ در بروکسل ، دبیر کل سازمان جنس سولتنبرگ احتمال زیر پا گذاشتن پیمان ای ان اف از سوی روسیه را عنوان کرد .

این پیمان در سال ۱۹۸۷ ، در رابطه با نیروهای اتمی با برد متوسط ، بسته شد که به زبان انگلیسی ( ای ان اف ) خوانده می شود ، تا به جنگ سرد پایان دهد . دو ابر قدرت ، تصمیم گرفتند تا به طور هم زمان کلیه ی موشک هال اتمی با برد متوسط خود را منهدم سازند .

در سال ۲۰۰۷ ، روسیه اعلام کرد ، سلاح های سپر ضد موشکی ایالات متحده که این کشور قصد داشت آن را در لهستان و Ground - Based Midcourse Defense چک قرار دهد ، زیر پا گذاشتن پیمان ای ان اف می باشد .

پنتاگون در آن زمان پاسخ داد که این سپر های ضد موشکی ، تنها برای محافظت علیه حملات موشکی نصب خواهند شد ، و از این رو نمی توانند ربطی به پیمان ای ان اف داشته باشند .

این برنامه به اجرا درآمد ، اما برای روسیه این عملیات پیمان ای ان اف را لغو می کند ، هر چند هیچ اقدامی از جانب دو طرف برای صحه گذاشتن به این موضوع به عمل نیامده .

9M729مسکو ، به کار گیری موشک های را تایید کرده ، از این موشک ها اطلاعات دقیقی در دست نمی باشد ، هر چند پنتاگون تصور می کند که مانند اقدام خودش ، این عمل پیمان ای ان اف - را زیر پا می گذارد .

به گفته ی والنتین واسیلسکو ، روسیه آزمایشات موشکی دریایی با توان اتمی انجام داده است [1] . MiG-31 از طریق Burevestnik

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] « MiG-31 : porteur du missile de croisière à propulsion nucléaire Burevestnik ? », par Valentin Vasilescu, Traduction Avic, Réseau Voltaire, 4 octobre 2018.

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.