ولترشبکه

آلمان و فرانسه هم زمان ریاست شورای امنیت را در ماه مارس و آوریل سال ۲۰۱۹ عهده دار خواهند گرفت

+

شورای امنیت سازمان ملل از پنج عضو دائم تشکیل یافته است ( ایالات متحده ، فدراسیون روسیه ، فرانسه ، جمهوری خلق چین ، انگلستان و ایرلند شمالی ) .همچنین ده عضو منتخب از سوی هیئت عمومی در آن شرکت دارند (گینه ی استوایی ، کویت ، پرو ، لهستان و ساحل عاج که برای سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ انتخاب شده اند . جمهوری دومینیک ، آلمان ، اندونزی ، افریقای جنوبی و بلژیک برای سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ انتخاب شده اند ) .

ریاست شورای امنیت هر ماه به یکی از اعضا منتقل می شود . در تقویم سال ۲۰۱۹ و در ماه مارس فرانسه و در ماه آوریل آلمان ریاست آن را به عهده خواهند گرفت .

در ویدیویی مشترک ، المان و فرانسه اعلام کرده اند که هم زمان ریاست شورا را به عهده می گیرند .

در واقع ، هر یک از اعضای دائم و یا نمایندگان آن می توانند در جلسات مدیریت کنند ؛ هر دو سفیر هم زمان ( اعلامیه های را امضا خواهند کرد ) = که به مفهوم اعلامیه های شورا می باشد که فاقد ارزش قضایی است . و هم زمان جلسات بررسی های کلی راه کارهای اجرایی ریاستی که هر کشور بعهده خواهد گرفت را انجام خواهند داد .

سفرای کشورها در هر زمان می توانند از سوی وزیر امور خارجه ی کشور خود تغییر کنند ، و در این تغییرات صدر اعظم آلمان برای آلمان و رئیس جمهور کشور فرانسه برای فرانسه فعالیت خواهند کرد .

این برای نخستین بار است که دو کشور تصمیم گرفتند تا به طور هم زمان ریاست شورای امنیت را به عهده بگیرند . به این ترتیب آنها می توانند از سیاست خارجی خود به طور متقابل حمایت کنند .

آلمان و فرانسه نیروهای نظامی مشترک خود را به ساحل فرستادند ، که در کادر عملیات ایالات متحده قرار دارد و از سوی جی ۵ ساحل ( تشکیل یافته از موریتانی ، مالی ، بورکینا فاسو ، نیجر و چاد ) تایید شده است . ماموریت رسمی آنها مبارزه با تروریزم می باشد ، اما با این حال در ۵ و ۶ ماه فوریه ۲۰۱۹ ، آنها در مقابل مخالفان رئیس جمهور چاد ایدریس دبی ، عملیاتی انجام دادند .

این دو کشور به طور غیر قانونی ، نیروهای ویژه ای به سوریه و سرزمین هایی که به طور غیر قانونی از سوی ایالات متحده و نیروهای کرد اشغال شده فرستاده اند ، که مدعی مبارزه با داعش و القاعده در ادلیب می باشند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

ولترشبکه

نسخه بین المللی وبسایت ولتر

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.