ولترشبکه

تفکر جهادی و خیانت بزرگ

از آنجاییکه شهروندان اروپایی که برای جنگ مسلحانه در کنار مزدوران طرفدار اروپا قرار گرفتند ،با اعلام حمایت سازمان ناتو و کشورهای عضو آن ،به اتهام خیانت و همکاری با دشمن محاکمه نخواهند شد . کشورهای اروپایی قادر به محاکمه ی آنها نیستند ، چرا که باید در ابتدا مسئولیت رهبران خود را در جنگ علیه سوریه به چالش بگیرند .

| دمشق (سوریه)
+
JPEG - 31.4 kb
شهروندان اروپایی که به عناصر جهادی پیوستند ، به خاطر اعمال فجیهی که انجام دادند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفتن ،اما از اتهام خیانت تبرعه خواهند شد .

پرزیدنت دونالد ترامپ از متحدان اروپایی خود خواست تا شهروندان جهادی زندانی شده توسط نیروهای دموکرات سوریه را به کشورهای خود باز گردانند و آنها را در سرزمین خودشان محاکمه کنند . انگلستان با این موضوع مخالفت کرد ، و فرانسه حاضر شد تا مورد به مورد شهروندان خود را بازگرداند.

ایالات متحده با خروج از سوریه ، اذعان داشت نیروهای دموکراتیک سوریه یک ارتش متحد نمی باشند ، بلکه نیروهای تکمیلی در چارچوب فعالیت های ایالات متحده میباشند . همینطور سرزمین کردنشین ٬٬ روجاوا ٬٬ در سوریه افسانه ای است که توسط خبرنگران به وجود آمده . از این رو ٬٬ نیروی قضایی کردستان ٬٬ یک صحنه سازی است و کلیه ی تصمیمات گرفته شده در آن در طی چند هفته محو خواهند شد . زندانیان جهادی باید آزاد شوند ، و به جمهوری عرب سوریه تحویل داده شوند ، که تحت قوانین فرانسه محاکمه خواهند شد . اما کشور سوریه همچنان به اعدام زندانیان متوصل خواهد شد ، در حالی که کشورهای اروپایی مخالف این موضوع می باشند .

به لحاظ حقوقی ، شهروندان کشورهای اروپایی که برای جهاد به سوریه رفته بودند و با ٬٬ نیروهای دشمن همکاری داشتند ٬٬ ، به طور حتم مرتکب بالاترین خیانت شده اند . اما به لحاظ اعمال انجام شده توسط کشورهای غربی در سوریه ، هیچ عنصر جهادی غربی نمی تواند در کشور مبدا خود محاکمه شود.

با پایان گرفتن این جنگ ما با یک واقعیت مواجه می باشیم : در طول هشت سال جنگ ، کشورهای غربی با تعجب فراوان مدعی کشف انقلابی مردمی علیه دیکتاتوری علوی ها در سوریه بودند . اما می توان تمام این موارد مورد ادعای کشورهای غربی را به سادگی مورد قضاوت قرار داد . این موارد با روایتی که آنها از این جنگ ارائه داده اند مغایر است ، زیرا :از سال ۲۰۰۳ آنها در حال آماده سازی این جنگ بودند که در سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاد ، و تا کنون نیز ادامه دارد [1] . این جنگ به قدری طولانی بود که تمام دروغ پراکنی ها در خصوص آن مشخص شد .

چنانچه عناصر جهادی اروپایی برای همکاری با دشمن مورد قضاوت قرار می گرفتند ، و متهم به بالاترین خیانت می شدند ، دادگاه تنها قادر به محکوم کردن دد منشی های آنها نسبت به سوری ها بود و به احتمال زیاد ، متهم به جنایت علیه همشهریان خود می شدند – چرا که اعتقادات توام با تعصب جرم به حساب نمی آید - . تنها این نتیجه بدست می آید که رهبران غربی را برای خیانات باید محاکمه کرد .

باید مشخص نمود که گروهای جهادی مانند القاعده و داعش بدون وابستگی به دولت های خاصی نمی توانند وجود داشته باشند . در واقع ، هیچ سازمانی که دارای چنین نیروی نظامی باشد نمی تواند بدون حمایت کشوری به وجود آید .

برای مثال من می توان نسخه ی دفاعیه ی این عناصر متعصب را در فرانسه به این صورت تنظیم کنم :

عناصر جهادی خائن نیستند ، آنها سربازند

یک- متهمین تنها به خواسته ی دولت فرانسه برای جنگ علیه جمهوری عرب سوریه و رئیس جمهور این کشور بشار اسد راهی سوریه ش

مقامات فرانسه پیوسته جمهوری عرب سوریه را به دیکتاتوری علوی محکوم کردند و قصد داشتند رئیس جمهور این کشور کشته شود .

به این ترتیب ، رئیس شورای قانون اساسی ، آقای لورن فابیوس ، وزیر امور خارجه ی وقت کشور فرانسه اعلام کرد :٬٬ پس از شنیدن شهادت های تکان دهنده ی افرادی در این دادگاه ...من به قدرت بیانات خود مطمئن شدم : آقای بشار اسد لیاقت زندگی کردن در کره ی زمین را ندارد . این موضع گیری تند ، در کشوری که قانون اعدام را لغو کرده است بسیار عجیب است .

برای اجتناب از هر گونه ابهام ، و برای درک این موضوع که دعوت به کشتن رئیس جمهور یک کشور خواسته ای نبوده که تنها متوجه مردمان سوریه باشد ، بلکه از تمام فرانسوی ها ، مردمان پاریس ، و به درخواست شهردار پایتخت فرانسه خانم آن هیدالگو صورت گرفته بود ، و برای این منظور در برج ایفل تجمعی برای هم دلی با مخالفین سوریه ترتیب داده بود . در همان روز دفتری برای عضو گیری در کنار برج ایفل ایجاد شد و رسانه ها خبر آن را پخش کردند .

بدیهی است که در ادامه ی راه ، این حمایت کمتر مشاهده شد ، بخصوص پس از سال ۲۰۱۶ ، که پنج سال بعد از آغاز بحران بود ، مقامات فرانسوی برای ایستادگی در برابر کسانی که به سوریه عازم می شدند ، اقدام کردند . اما هرگز این مقامات ادعاهای گذشته ی خود را تکذیب نکردند به صورتی که در ظاهر امر ، می شد تصور کرد که کشور فرانسه نسبت به مسئولیت های بین المللی خود انجام وظیفه می کند ، اما در ارتباط به قانونی جلوه دادن عملیات خود از موضع پیشین خود نگذشته است .

دو- تمام متهمان به طور غیر مستقیم از کمک های دولت فرانسه به هنگام جهاد بهره مند شدند .

کلیه ی گروهک های جهادی از سوی کشورهای خارجی ،مسلح و پول دریافت کردند . دعوت های پنتاگون در این رابطه نشان داد که جریانی به طور دائم در انتقال سلاح به سوریه فعالیت میکند [2] . تحقیقات رسانه های آزاد با استناد به مدارک توانست ثابت کند که هزاران تن اسلحه به طور غیر قانونی به هنگام عملیات ( تمبر سیکامور ) وارد سوریه شده است ، و سپس توسط سازمان سیا ، و بعدها از سوی سرمایه گذاران خصوصی ک ک ار [3] کنترل می شده . حد اقل ۱۷ کشور ، از جمله آلمان و انگلستان در انتقال اسلحه نقش داشته اند . هر چند هنوز مشخص نشده کشور فرانسه به طور مستقیم در این انتقالات شرکت داشته باشد ، با اینکه در پخش و تقسیم سلاح ها از سوی ( لند کوم سازمان ناتو ) ( نیروهای ارتش زمینی ) که فرانسه در آن فرماندهی می کرد ،حضور این کشور در منطقه آشکار شد . .

سه-متهمان مدعی شدند که به گروهک القاعده وابسته می باشند و از سوی دولت فرانسه به طور مستقیم کمک دریافت کرده اند .

این ادعا با نامه ای که بشار جعفری به شورای امنیت در تاریخ ۱۴ ماه ژوئیه ۲۰۱۴ تقدیم نمود ثابت شد . در ۱۷ ماه ژانویه ی همان سال و با امضای فرمانده ی ارتش سوریه ی آزاد ( آاس ال ) ، نامه ای منتشر شد که در آن طریقه ی تقسیم سلاح هایی که از سوی کشور فرانسه به عناصر جهادی ارسال شده بود نوشته شده بود ، و در این نامه آمده بود که یک سوم این سلاح ها از پاریس برای ارتش آزاد سوریه تهیه شده و دو سوم دیگر باید به عناصر القاعده ( که در سوریه با نام النصره شناخته شده ) فرستاده شود . آقای فابیوس نیز ادعا می کرد ( النصره به خوبی عمل می کند ) [4] .

متهمین با اطاعت از اوامر دولت فرانسه و با دریافت غیر مستقیم سلاح و به طور مستقیم مهمات از این کشور ، با اتهام همکاری با دشمن و خیانت محکوم خواهند شد.

رهبران کشورهای اروپایی به کشور های خود خیانت کرده اند

رهبران فرانسوی که به طور علنی مدعی رعایت حقوق بشر می باشند ، و به طور مخفیانه از عناصر جهادی حمایت کردند باید در برابر دادگاه جواب پس بدهند . و توضیح بدهند به چه علت جمهوری عرب سوریه که او را دشمن می نامند توانسته به منافع کشور فرانسه لطمه وارد سازد .

در ابتدای بحران ،به طور پیوسته یاد آوری می شد که در سال ۱۹۸۱ ، به هنگام جنگ داخلی لبنان ، کشور سوریه دستور قتل ، لوئئ دولامار ، سفیر کشور فرانسه را صادر کرده . با گذشت سی سال از این جریان ، و با آغاز جنگ علیه سوریه ، در عملی تلافی جویانه ، دفتر خدمات اداری ارتش در دمشق مورد حمله واقع شد که در این میان ۱۷۵ تن کشته شدند ؛ این حادثه از سوی آدمیرال پیر لاکوست مدیر دفتر ( دی جی اس ای ) تایید گردید .

همچنین گفته شد ، جمهوری عرب سوریه با کشتن نخست وزیر لبنان رفیق حریری به منافع فرانسه لطمه وارد کرده . فرانسه تا کنون از سازمان تلفیقی ٬٬ محکمه ی ویژه ی لبنان ٬٬ دفاع می کند تا در آن رهبران کشور لبنان و سوریه به ترتیب امیل لاحود و بشار اسد باید محاکمه شوند . این سازمان ( که گاهی نیز در نقش دادستان و قاضی عمل می کند ) ، اتهامات خود را پس از آنکه کلیه ی شواهد دروغین از آب در آمد ، پس گرفت . دیگر کسی این اتهامات دروغین را باور نمی کند ، به جز کارمندان این سازمان و عوامل آنها ، حتا فرزندان اشخاص کشته شده این روایت را نمی پذیرند . به این خاطر بها حریری پسر ارشد رفیق حریری ، دیدار دوستانه ای با پرزیدنت بشار اسد در ماه گذشته داشت .

برای به جریان انداختن جنگ علیه کشوری دوست ،مانند سوریه ، رهبران کشور فرانسه بدون درنگ از عناصر جهادی حمایت کردند . با این عمل آبرو و حیثیت کشور فرانسه را در جهان بردند ، همچنین به منافع این کشور لطمه وارد کردند : آنها باعث پایان گرفتن همکاری ضد تروریستی سودمندی بودند و خود را با این عمل در کنار تروریست ها قرار دادند . برخی از حمایت شدگان آنها به طور خود خواسته به کشور فرانسه بازگشتند و باعث حوادثی خونین شدند .

از این رو رهبران کشور فرانسه در برابر عدالت و قوه ی قضاییه ی فرانسه ، به علت ارتکاب جنایت علیه کشور فرانسه ، و همکاری با دشمن و خیانت های بزرگ باید تحت تعقیب قرار بگیرند .

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian

[1] Sous nos yeux. Du 11-Septembre à Donald Trump, éditions Demi-lune, 2017.

[2] « De Camp Darby, des armes US pour la guerre contre la Syrie et le Yémen », par Manlio Dinucci, Traduction Marie-Ange Patrizio, Il Manifesto (Italie), Réseau Voltaire, 18 avril 2017.

[3] “میلیاردها دلار جنگ افزار علیه سوریه”, بوسيله ى تی یری میسان‬, ترجمه حمید محوی, شبکه ولتر, 22 ژوئيه 2017, www.voltairenet.org/article1...

[4] « Pression militaire et succès diplomatique pour les rebelles syriens », Isabelle Maudraud, Le Monde, 13 décembre 2012.

مقالات با مجوز Commons Creative

شما میتوانید آزادانه مقالات و مندرجات صفحه را نقل و بکار ببرید، مشروط بر ذکر نام مأخذ و عدم تغییر محتوای آنها. همچنان بر مبنای ( مجوزCC BY-NC-ND ) این مقالات و مندرجات نمیتوانند بمنظور اهداف تجارتی مورد استفاده قرار گیرند.

کمک به شبکه ولتر

شما سایتی را ملاحظه میکنید که حاوی تحلیل های با کیفیتی است که شما را در درک جهان ماحول یاری میکند. این تارنما بدون حمایت مالی شما نمیتواند ادامه حیات یابد.
ما را با اهدای مالی تان کمک کنید.