ثامر السبحان ( در عکس فوق ) ، وزیرکشور عربستان در امور خلیج فارس ( به داشتن روابط با ایران و نه لبنان معرفی شده )، او در پیام تویتری خود گفته : ٬٬ تنها یک تروریزم وجود دارد که باید در همه ی نقاط آن را نابود ساخت . آیا جهان با حضور افراد داعشی و اعضای النصره در پارلمان ها و دولت های خود موافق است ؟ پس باید علیه حزب شیطان نیز متحد شود ٬٬

النصره نام سابق القاعده در سوریه می باشد . اما مفهوم حزب شیطان ، که حزب خدا می باشد ، مقصود حزب الله لبنان است .

وزیر سابق کشور لبنان ،ویام وهاب ، از طرف حزب الله پاسخی با این محتوا برای او فرستاد : ٬٬ سبحان حق دارد ، باید تمامی عناصر داعشی و اعضای النصره را از پارلمان ها و دولت ها پاک سازی کرد . و به همان اندازه نیز پادشاهان داعشی ، تکفیری و نفرت پراکن را ٬٬ .

مقصود از ٬٬ پادشاهان داعشی ، تکفیری و نفرت پراکن ٬٬ ، پادشاه عربستان سعودی و امیر قطر می باشند که ده ها میلیارد دلار برای عناصر ارتش جهادی خود هزینه کرده اند .

ثمر السبحان سفیر سابق سعودی در عراق می باشد . او مجبور به ترک خاک عراق شد ، چرا که حاضر نبود اعمال عبدالسلام السبحان پسر عموی خود را که یکی از فرماندهان داعشی در عراق بود و توسط ارتش این کشور کشته شد ، محکوم کند .

ویام وهاب مشاور سابق شاهزاده طلال ارسلان می باشد ( وارث پایه گذاران استان جبل لبنان و حامی تاریخی جبهه ی مقاومت علیه امپریالیزم ) .

این گفتگوی تویتری ، زمانی انجام شد که پرزیدنت دونالد ترامپ قصد داشت سیاست خود را در قبال ایران آشکار سازد.

ترجمه توسط
Sylvia Bejanian